Kędzierzyn-Koźle przygotowuje się na drugą falę koronawirusa. Spotkanie przedstawicielami służby zdrowia

21

Z inicjatywy prezydent Sabiny Nowosielskiej w Domu Kultury „Koźle” odbyło się spotkanie z przedstawicielami miejskich przychodni, sanepidem oraz dyrekcją szpitala. Jego tematem było zabezpieczenie mieszkańców przed koronawirusem i ewentualną kolejną falą zakażeń spodziewaną jesienią.

Od wybuchu epidemii miasto podjęło szereg działań mających ograniczyć jej zasięg i skutki. Wspierało również funkcjonowanie służby zdrowia, choć formalnie za jej organizację władze Kędzierzyna-Koźla nie odpowiadają. Kolejnym działaniem jest przeprowadzenie kampanii informacyjnej skierowanej do mieszkańców, poświęconej głównie profilaktyce i edukacji.

Miasto zapowiedziało również stworzenie na stronie internetowej gminy specjalnej zakładki, gdzie będą publikowane informacje dla pacjentów, przekazywane przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i szpital. W planach jest także przygotowanie apelu do Ministerstwa Zdrowia o stworzenie procedur dokładnie określających sposób funkcjonowania POZ w dobie pandemii i możliwości kierowania pacjentów na testy wykrywające koronawirusa.

 

21 KOMENTARZE

 1. W wielu zakładach pracy na terenie K-Koźla nie są przestrzegane podstawowe wytyczne dot.zapobieganiu zakażeniom.Ludzie pracują w bliskiej odległości od siebie,nie używają maseczek,witają się,przebierają w ciasnych szatniach,jedzą posiłki siedząc obok siebie.
  Tak że na niewiele się zdają takie dyskusje.

 2. Druga fala covidowych fantasmagorii ? Znowu będą straszyli wirusem z lasu ( zakaz wchodzenia do lasu był chyba największym nonsensem w czasie #koronapaniki). Może niech ci co zdalnie „pracują „ dostają polowe pensji – to szybko zrezygnują z opowiadania bajek o #zarazie bezobjawowej .

 3. Można oszukiwać wszystkich przez jakiś czas,a część ludzi przez cały czas,ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas. – Abraham Lincoln

 4. Koronawirus jest z nami od marca, święty czas żeby coś wymyślić, bo ludzie nie przestali chorować na inne choroby, a dostać się na wizytę jest bardzo, bardzo ciezko

 5. W szpitalu z pilnym skierowaniem odsyłają do poradni czynnej 3 dni później…. W poradni dowiaduje się że przyjmą mnie… za 2tygodnie… Ale podobno szpital działa😂 i ma się dobrze… Bo wkoncu personel musi sobie odpocząć…. To im się należy😂

 6. Wczoraj wspaniała impreza sportowa w KK – Bieg Koziołków :-)Obecnie jak wszyscy widzimy nie ma wcale koronawirusow i dobrze , ze odbył się ten bieg mimo bezsensownego terroru wyznawców koronawirusa. Koronawirusy wrócą w nowym sezonie i wtedy będą miały sens takie sprawy jak”dystans społeczny„.Wiecej ludzi obecnie umiera z powodu restrykcji(paraliż służby zdrowia)niż z powodu nieistniejącego w lecie wirusa. Wiarygodność testów jest zerowa. Za organizacje„ Bieg Koziołków „ – brawa.

  • Może konkrety ? Liczby ,dokładnie ,gdzie i na co umierali jak takiś pewien. Aha zapisz się jako wolontariusz na oddział Covidowy pomóż tej służbie zdrowia i pooglądaj walkę ludzi o życie to w tedy pogadamy.

   • Haahhahhahha mam w rodzinie 2 pielęgniarki oraz lekarza(kardiologa) i gdy pytałem ich jak to wygląda rzeczywiście w szpitalach to powiedzieli zgodnie, że taki urlop mogę mieć cały czas. Jedyną rzeczą męcząca jest zakładanie odzieży ochronnej w trakcie sprawdzania pacjentów „zarażonych koronawirusem „. Także służba zdrowia ma się bardzo dobrze czego nie można powiedzieć o pacjentach czekających po 4 tygodnie na zabieg..

    • Pierdoły pociskać to ty możesz. A ja mam w rodzinie prezydenta… I co ?
     Też twierdzi ,że łatwo się rządzi itd. Każdy człowiek jest inny, na każdego ten virus inaczej oddziałuje. Część pacjentów musi być podłączonych do respiratorów… Także nie ściemniaj. Inną rzeczą jest leczenie pozostałych chorób. Z tym jest problem, łącznie z dostaniem się do lekarza.

 7. W Koźlu mnóstwo ludzi stało przed kościołem ( aż do Totolotka) w czasie mszy. Bez masek, tłum.
  Ktoś powinien zareagować? Ktoś powinien edukować?

 8. Uprzedzam, że jeśli będę w sklepie i ktoś stanie za mną w kolejce bez maseczki to dostanie w mordę bez uprzedzenia! Wolę tłumaczyć się w sądzie niż leżeć w szpitalu. Przepisy wprowadzono w dobrej wierze i trzeba je przestrzegać.

  • Ej. Uważaj, bo ktoś, kogo potraktujesz w mordę, może oddać ci w dziób. Jako że jesteś kosem, a taki kos właśnie taką mordę posiada.

  • No to ja stanę za Tobą bez maseczki i czekam co mi zrobisz :) podaj podstawę prawną tego ze musze nosić maskę. Szkoda ze wierzysz w te telewizyjne pierdoły… sam sobie robisz krzywdę kolego. Pozdrawiam

 9. Ludzie, ten wirus nie zabija tak jak nas straszą! Im chodzi tylko o to, żeby nas zaszczepić ( zaczipować ) ale pewnie i o inne rzeczy chodzi.

Skomentuj