Kędzierzyn-Koźle „Perłą Samorządu”. Nasze miasto na pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu

4

Kędzierzyn-Koźle zajął I miejsce w prestiżowym rankingu „Perły Samorządu”. Według „Dziennika Gazety Prawnej” nasze miasto jest jedną z najlepiej zarządzanych gmin w kraju. To nie wszystko, bo kapituła doceniła również politykę finansową magistratu oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

„Perły Samorządu” zostały przyznane w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców oraz gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Eksperci szczegółowo analizowali finanse, przestrzeń i infrastrukturę, gospodarkę, oświatę i wychowanie, zdrowie, politykę senioralną, transport publiczny, smart city oraz środowisko i gospodarkę odpadami. Zwycięzcami tego najważniejszego rankingu zostały Iława, Aleksandrów Łódzki, Kędzierzyn-Koźle i Poznań.

– Nasza ankieta była sprawdzana przez specjalistów, do samego końca nie wiedzieliśmy, które miejsce zajmiemy, gdy okazało się, że pierwsze, oczywiście bardzo się ucieszyliśmy. To bardzo duże wyróżnienie dla gminy, podsumowanie naszej działalności w zakresie gospodarki, oświaty czy polityki senioralnej – mówi prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Miasto może być również spokojne o swoje finanse. Joanna Hariasz zajęła II miejsce w rankingu „Skarbnik Roku”. Kolejnym wyróżnieniem jest III miejsce w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”.

Gala wręczenia „Pereł Samorządu” odbyła się w Gdyni. Ranking stworzyli członkowie redakcji Dziennika Gazeta Prawna oraz eksperci Deloitte Consulting.

4 KOMENTARZE

  1. Nie wiem co było oceniane, ale jezeli chodzi o infrastrukture i inwestycje to chyba należy się złota malina… A o inwestycji w porcie nie wspomnę..

  2. Tak tematu portu raczej samorzad nie wspomina, moze jak nadejda nastepne samorzadowe wybory, wyborcy ten temat przypomna!?

  3. KOMISJA REWIZYJNA RADY MIASTA NIE DAŁA ABSOLUTORIUM PREZYDENT NOWOSIELSKIEJ. OCENIŁA DZIAŁALNOŚĆ PANI NOWOSIELSKIEJ ZA MNIONY OKRES NEGATYWNIE. W TYM PRZYPADKU POWINNO DOJŚĆ DO ODWOŁANIA ZE STOŁKA PREZYDENT NOWOSIELSKIEJ.

Skomentuj