Kędzierzyn-Koźle organizuje pomoc dla Kałusza na Ukrainie. To nasze miasto partnerskie [LISTA POTRZEBNYCH RZECZY]

2

Kałusz szykuje się na najgorsze… Już od paru dni mieszkańcy obserwują działania wojsk rosyjskich w swoim sąsiedztwie. Miasto przygotowuje się do obrony i kompletuje niezbędne zapasy. Priorytetem jest doposażenie miejscowego szpitala. Kędzierzyn-Koźle apeluje o pomoc dla swoich ukraińskich przyjaciół.

Prezydent Sabina Nowosielska przez cały czas pozostaje w kontakcie z władzami Kałusza, które przekazały listę najpotrzebniejszych rzeczy. Jest to przede wszystkim sprzęt szpitalny, leki, wyroby medyczne, a także generatory prądotwórcze, przenośne stacje radiowe, zestawy pościeli, materace i pampersy. Wydział Zarządzania Kryzysowego organizuje pierwsze partie zaopatrzenia.

Ponadto wszyscy, którzy chcą wesprzeć nasze miasto partnerskie darowizną, mogą dostarczyć wymienione rzeczy do magazynu centralnego na kozielskim „Szkwale” lub przekazać je do Rad Osiedlowych. Paczki powinny być opisane: „Pomoc dla Kałusza”. Dokładny wykaz publikujemy poniżej.

2 KOMENTARZE

  1. O matko i córko! Redaktorzy do roboty a może raczej – wróćcie do szkoły. Słowo „wyposażenie” w języku polskim pisane jest przez „ż” nie „rz”!

  2. Ciekawe, czy Mariuszek w ramach akcji ogólnopolskiej – patriotycznej, narodowej i katolickiej – przekaże Ukrainie walczącej ze sto ołtarzy mobilnych…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj