Kędzierzyn-Koźle miastem sportu. Podsumowanie roku 2018 i nowy plan imprez

5

W piątek 11 stycznia w Hotelu Solidaris Odrzańskie Konsorcjum zorganizowało spotkanie poświęcone podsumowaniu sportowego roku w Kędzierzynie-Koźlu.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska, starosta powiatu Małgorzata Tudaj, wicemarszałek województwa Roman Kolek, przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski oraz Andrzej Sałacki kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

Pojawiło się także wiele osób związanych ze sportem. Ze Szwajcarii przyjechała pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Grażyna Syrek – olimpijka z Aten. Na spotkanie przybyła także rodzina zmarłego w 2018 roku wybitnego trenera Jana Bułkowskiego.

Robert Wencel, Piotr Ruczka, Piotr i Anna Orianowie oraz Gerard Wilczek przedstawili przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych, które odbyły się na terenie naszego miasta w 2018 roku. Złożyli także podziękowania na ręce samorządowców, którzy zadeklarowali dalsze wspieranie sportu w Kędzierzynie-Koźlu. Podziękowano także mediom oraz licealistom z II LO, którzy w ramach wolontariatu pomagali przy organizacji wielu wydarzeń sportowych.

Na spotkaniu przedstawiony został plan tegorocznych imprez na 2019 rok. Robert Wencel z Klubu Sportowego Koziołek zapowiedział kolejną edycję MTB Cross Country w Zakrzowie, której będzie towarzyszył bieg o „Złotą Podkowę”. Na pewno odbędzie się drugi Bieg z Koziołkiem, KK Tournament dla miłośników e-sportu, Cardio Sport MTB Race, Cross Triathlon Koziołka i oczywiście Bieg Mikołajkowy, który cieszył się w tym roku olbrzymią popularnością. Planowana jest także organizacja Biegu Pamięci Powstań Śląskich, a po dwóch latach ma wrócić Cross Duathlon Twierdza.

Jednymi z ważniejszych imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą: cyklicznie odbywający się test Coopera, Bieg Koziołków, rajdy rowerowe i spływy kajakowe. Na 15 września planowany jest Bieg na Piątkę Gaz Systemu.

Z kolei Odrzańskie Konsorcjum już dzisiaj zaprosiło do udziału i kibicowania 31 marca w Mini Maratonie Pamięci Jana Pawła II i Półmaratonie poświęconemu pamięci Jana Bułkowskiego. 27 kwietnia odbędzie się Kryterium Kolarskie im. Wernera Lepicha. Pod koniec października planowany jest kolejna edycja reaktywowanego po latach Maratonu Odrzańskiego, a 15 grudnia odbędzie się wyścig Cross Tri Bike Kędzierzyn-Koźle.

5 KOMENTARZE

  1. Podsumowanie roku 2018 – tylko dlaczego bez udziału miaszkańców (puste krzesła)?
    Tu pewnie pole do popisu dla gazet i portali z KK.

Skomentuj