Kędzierzyn-Koźle laureatem konkursu „EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski”

7
Foto: archiwum

Zielone działania gminy zostały docenione – Kędzierzyn-Koźle został laureatem „EkoJanosika – Zielonej Wstęgi Polski”.

To ogólnokrajowy konkurs ekologiczny dla samorządów oraz firm. Tytuł jest przyznawany za działania wpływające na poprawę środowiska naturalnego i podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców. W całym kraju tytuł ten otrzymało w sumie 80 samorządów.

Wnioski o przyznanie nagrody i tytułu składały wyłącznie wojewódzkie instytucje zajmujące się ochroną środowiska oraz korporacje samorządowe, a w przypadku firm stowarzyszenia biznesowe i gospodarcze.

Miasto od lat prowadzi wiele działań związanych z szeroko rozumianą ekologią. Są to m.in. dopłaty do wymiany pieców na bardziej przyjazne dla środowiska systemy grzewcze, modernizacja sieci ciepłowniczej i przyłączanie kolejnych budynków, wymiana taboru miejskiego przewoźnika, rozwój terenów zielonych, wymiana starego oświetlenia ulicznego na ledowe oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży poświęcone ochronie środowiska. Wiele z powyższych zadań jest dofinansowanych środkami z funduszy europejskich.

Wyróżnienie dla gminy Kędzierzyn-Koźle zostanie wręczone 27 lipca w gmachu Sejmu RP w Warszawie.

Źródło: urząd miasta

7 KOMENTARZE

  1. Skoro wręczenie nagród odbędzie się dopiero 27go lipca, a wg. regulaminu pargraf 9 ustęp 2 „Wyniki wyboru laureatów Krajowej Nagrody Ekologicznej „EKOJANOSIK – Zielona Wstęga Polski” ogłaszane są w czasie uroczystości wręczenia nagród.” To ja się pytam skąd wiadomo że nasze miasto zostało laureatem? Cytując znaną postać ze znanego filmu: „Ja tutaj widzę niezły burdel!”

  2. Dlaczego dwóch panów schowało się za sylwetkami pań Nowosielskiej i Kuś? Czyżby to byli ludzie odpowiedzialni w UM za zieleń i drogi z obrzeża których wycina się przy remoncie każde drzewo w ramach dbałości o przyrodę?
    Jeszcze cytat:”…Tytuł jest przyznawany za działania wpływające na poprawę środowiska naturalnego i podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców” . Może ekipa pani Nowosielskiej najpierw niech podniesie swoją świadomość ekologiczną.
    Drodzy urzędnicy pochwalcie się na Fb Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu, jak to uratowaliście przed wycinką drzewa w pasie remontowanej ul. Wojska Polskiego wbrew woli mieszkańców.

  3. O, i nowa propaganda wyborcza. Zdjęcie stare i już historyczne. Głośno niech powiedzą ile kosztuje otrzymanie takiego wyróżnienia. Zaprzestańcie swej pochwały „Władzo absolutna”. My Mieszkańcy idziemy na jesień do urn, i głosując pokażemy „Wam” gdzie wasze miejsce.

Skomentuj