Kędzierzyn-Koźle jednak bez strefy kibica na Euro 2016

0
Foto: PZPN

Kibice piłki nożnej odliczają już dni do rozpoczęcia Mistrzostw Europy we Francji. Kilka tygodni temu pojawił się plan zorganizowania specjalnej strefy kibica w Kędzierzynie-Koźlu, w której fani mogliby wspólnie obejrzeć spotkania z udziałem biało-czerwonych. Dziś wiadomo już, że takiego miejsca nie będzie.

Strefa miała zostać zorganizowana wspólnymi siłami urzędu miasta i starostwa powiatowego. Plan zakładał umożliwienie mieszkańcom wspólnego obejrzenia meczów z udziałem Polaków. Okazało się jednak, że samorządy nie zdecydują się na postawienie telebimu, a przyczyną są zbyt wysokie koszty związane z organizacją wydarzenia.

– Na nasze warunki cena zaproponowana przez Polsat okazała się zaporową. Zadecydowaliśmy, że nie zorganizujemy strefy – skomentowała dyrektor MOSiR Zenona Kuś.

Niestety, nie udało się też wynegocjować odkupienia za mniejszą cenę praw wyłącznie do spotkań z udziałem naszej reprezentacji.

– Okazało się, że za zakup sygnału publicznego trzeba zapłacić kwotę stu tysięcy złotych. Nie było też możliwości wykupienia licencji na pojedyncze mecze – dodaje Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

O wysokości opłaty za udostępnienie sygnału samorządy dowiedziały się niedawno. Prawdopodobnie tak wysoka stawka podyktowana jest zwiększonymi kosztami, które na organizację mistrzostw wyda Uefa.

Realne koszty organizacji strefy byłyby zdecydowanie wyższe niż sto tysięcy złotych. Każdorazowo za wynajęcie ekranu, zapewnienie ochrony, opieki medycznej oraz sprzątanie strefy trzeba by zapłacić kwotę nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Skomentuj