Kędzierzyn-Koźle i Reńska Wieś połączą swoje ścieżki rowerowe. Jest porozumienie gmin

4

Z tej informacji na pewno ucieszą się wszyscy miłośnicy dwóch kółek. Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska i wójt Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora podpisali porozumienie w sprawie połączenia ścieżek rowerowych znajdujących się w obu gminach.

Niedawno zakończono budowę trasy rowerowej biegnącej śladem dawnej linii kolejowej przez gminy Reńska Wieś, Polska Cerekiew i Cisek. Łączna jej długość aż 15,6 km. Ścieżka obecnie kończy się w Większycach – na granicy gmin Reńska Wieś i Kędzierzyn-Koźle. Byłoby doskonale, gdyby poprowadzono ją dalej w kierunku kozielskiego dworca. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla uzyskaliby wówczas łatwy dostęp do trasy biegnącej przez gminy wiejskie, a rowerzyści nadjeżdżający z przeciwnego kierunku mogliby włączyć się w intensywnie rozbudowywaną w ostatnich latach sieć ścieżek na terenie miasta.

Tak właśnie się stanie. Kędzierzyn-Koźle i Reńska Wieś 5 października zawarły w tej sprawie porozumienie.

Dotyczy ono nie tylko wspomnianego połączenie od strony ulicy Chrobrego, ale też łącznika od strony Dębowej, gdzie Reńska Wieś planuje budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Kozielskiej.

„Niniejsza inwestycja sprzyjać będzie zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu, polegającego na budowie spójnego urbanistycznie układu ciągu ścieżek pieszo-rowerowych. Przedsięwzięcie umożliwi mieszkańcom obu gmin większą nie tylko aktywizację turystyczną, ale również promocję tego obszaru, w szczególności wyeksponowanie jego wysokich walorów turystycznych i wartości krajobrazowych” – czytamy w porozumieniu.

Tym samym gminy zobowiązały się do rozpoczęcia działań przygotowujących inwestycje na swoich terenach, a na następnie do ich realizacji.

4 KOMENTARZE

  1. Stop piratom rowerowym na tej ścieżce to ma służyć rekreacji a nie wyścigom przy takiej prędkości która rozwijacie spokojnie możecie jeździć po drogach krajowych pod względem szybkości nie ustępuje cię samochodom osobowym co jest niebezpieczne na ścieżce gdzie poruszają się mali rowerzyści nasze pociechy

Skomentuj