Kędzierzyn-Koźle gospodarzem siatkarskich mistrzostw Polski oldbojów. Przyjedzie blisko 700 zawodników

0
Foto: http://www.oldboysvolleyballcup.pl/

Blisko 700 zawodników z całego kraju. Obecne i wcześniejsze ikony polskiej siatkówki, wybitni gracze, reprezentanci kraju i wicemistrzowie świata. Ich wszystkich spotkacie w drugi weekend czerwca w Kędzierzynie-Koźlu.

Mistrzostwa oldbojów weszły już na stałe do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Z roku na rok stają się coraz popularniejsze.

– Bardzo cieszymy się, że ten ważny turniej, integrujący środowisko byłych siatkarzy odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. Nasze miasto od wielu lat żyje siatkówką i myślę, że także dla kibiców to będzie gratka oglądać na żywo dawne gwiazdy – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

– Najważniejsze, że jesteśmy razem i chcemy razem bawić się siatkówką – podkreśla Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przez ostatnie cztery lata zawody odbywały się w Drzonkowie (woj. dolnośląskie). Przed rokiem oglądaliśmy tam popisy m.in. wicemistrzów świata Daniela Plińskiego czy Sebastiana Świderskiego. Było także wiele niedawnych gwiazd PlusLigi – m.in. Krzysztof Gierczyński, Andrzej Stelmach, Robert Prygiel czy Robert Szczerbaniuk.

XXII Orlen Mistrzostwa Polski Oldbojów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego zostaną rozegrane w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 9-11 czerwca. Kilkuset zawodników zmierzy się tu w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35+, po najstarszych 60+. Zgłoszenia do tegorocznej edycji będą przyjmowane poprzez stronę internetową http://www.oldboysvolleyballcup.pl do 26 maja, do godz. 24.). Losowanie grup odbędzie się online 31 maja o godz. 11.

Organizatorem mistrzostw jest Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, której partnerami są gmina Kędzierzyn-Koźle i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Skomentuj