Kędzierzyn-Koźle „Gminą dobrą do życia 2022”. Prestiżowa nagroda dla naszego miasta

9

Doskonałe wieści napłynęły z Warszawy. Kędzierzyn-Koźle otrzymał prestiżowy tytuł „Gmina Dobra do Życia 2022”.

Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii „Gminy z siedzibą powiatu ziemskiego” odebrał zastępca prezydenta Artur Maruszczak. Organizatorem rankingu jest Serwis Samorządowy PAP. Został on opracowany przez niezależnych ekspertów i naukowców w oparciu o „Wskaźnik Jakości Życia”. W zestawieniu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce!

„W rankingu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce, spośród których wyłoniono laureatów na  podstawie 63 wskaźników. Wśród nich znalazły się m.in.:  poziom edukacji, dochody własne gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, infrastruktura kulturalna, przeciętne wynagrodzenie czy walory estetyczne krajobrazu. Wszystkie razem tworzą syntetyczny Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce. W tym roku we współpracy z Instytutem Pokolenia opracowany został także dodatkowy Wskaźnik 6OFR, na który składa się 17 z powyższych 63 wskaźników cząstkowych. To wskaźniki, które wpisują się w wypracowaną w Instytucie koncepcję 6 Obszarów Funkcjonowania Rodziny, przy pomocy których gmina może wpływać na satysfakcję rodzin”  – wyjaśnia Serwis Samorządowy PAP.

Tak ukształtowały się wyniki w kategorii gmin z siedzibą powiatu ziemskiego:

1. Kędzierzyn-Koźle
2. Kołobrzeg
3. Stalowa Wola
4. Lubliniec
5. Strzelce Opolskie
6. Sucha Beskidzka
7. Lubin
8. Polkowice
9. Krapkowice
10. Piła

Więcej na temat rankingu na stronie Serwisu Samorządowego PAP – przejdź

9 KOMENTARZE

  1. Z jednej strony mamy tabelki, słupki, obliczenia które może i fajnie wyglądają, a z drugiej rzeczywistość którą każdy widzi na co dzień. Nie trzeba raczej dodawać że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

  2. Smieszne są te nagrody bo głównymi wygranymi są spółki organizujące te wydarzenia.
    Kurna,czy wszyscy są tacy głupi?

  3. Dziękuję UM Nowosielskiej za możliwość życia w najlepszej gminie w Polsce! Tylko szkoda że będą rządzić o jeden rok dłużej!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj