Kędzierzyn-Koźle dostanie z Polskiego Ładu pieniądze tylko na jedno zadanie. W dodatku najtańsze

32

Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska na ostatniej sesji rady miasta przekazała informację na temat środków, które miasto dostanie w ramach rządowego planu Polski Ład. Jak na razie sfinansowane zostanie wyłącznie jedno ze zgłoszonych przez gminę zadań, w dodatku o najniższej wartości.

Polski Ład to plan odbudowy gospodarki po pandemii dający rządowi większy wpływ na redystrybucję pieniędzy z budżetu państwa. Według informacji przekazanych przez prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabinę Nowosielską na ostatniej sesji rady miasta, jak na razie nasza gmina nie zyskuje na nowych rozwiązaniach.

W tym roku gmina Kędzierzyn-Koźle otrzyma z Ministerstwa Finansów 62,7 mln z tytułu udziału w podatku dochodowym. W przyszłym roku pieniędzy ma być mniej – o 4,8 mln zł.

– Zamiast zwiększyć wpływy z PIT, dostaliśmy mniejsze – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

Jednocześnie miasto otrzyma 1,5 mln zł więcej w ramach subwencji oświatowej, jednak, tljak tłumaczyła prezydent Nowosielska, koszty utrzymania przedszkoli i szkół rosną, do przekazanych 43 mln zł w tym roku miasto musi dołożyć z własnych środków drugie tyle.

Gmina aplikowała do „Programu Inwestycji Strategicznych” w ramach Polskiego Ładu. Złożono trzy wnioski – doświetlenie przejść dla pieszych (2,4 mln zł), budowa i rozbudowa infrastruktury drogowej (28 mln zł) i montaż odnawialnych źródeł energii i poprawa efektywności energetycznych budynków (14 mln zł). Ostatecznie dofinasowanie otrzymało tylko jedno z zadań, w dodatku najmniej wartościowe, czyli doświetlenie przejść.

A więc złożyliśmy wnioski na 40 mln zł, dostaliśmy 2,4 mln (…) Mieliśmy nadzieję na uczciwie i proporcjonalne rozłożenie pieniędzy na wszystkie gminy – podsumowała prezydent Nowosielska.

32 KOMENTARZE

 1. To trzeba było glosowac na wlasciwego kandydata a nie panią z PO. Doswietlone przejscia to i tak lepsza inwestycja niz docieplanie cyganskich kamienic.

  • Właśnie za takie podejście PiS trafi niebawem na śmietnik historii… Pieniądze z podatków są dla wszystkich, a nie dla wybranych swoich popleczników, zapamiętaj to sobie wyznawco PiSu.

 2. Jeżeli się ciągle pyskuje władzy i ciągle zaprasza posłów opozycji do K-K, to trzeba było się liczyć z tym, że PIS się wypnie na nasze miasto.
  Nie mówię że trzeba się we wszystkim zgadzać ale błogosławieni cisi,albowiem oni posiądą ziemię.
  A Pani Sabina jest naiwna czy tylko taką udaje??

 3. Fragment z powyższego artykulu : …[Zamiast zwiększyć wpływy z PIT, dostaliśmy mniejsze – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.] … A co pani jako prezydent przez prawie dwie kadencje w tej kwesti zrobiła by przychody były większe ? Nowe miejsca pracy mogłoby zwiekszyć przychód ale pani w tym kierunku nic nie zrobiła. Przebimbane dwie kadencje i do kogo te pretensje ?
  Drugi cytat : … [Gmina aplikowała do „Programu Inwestycji Strategicznych” w ramach Polskiego Ładu. Złożono trzy wnioski – doświetlenie przejść dla pieszych (2,4 mln zł), budowa i rozbudowa infrastruktury drogowej (28 mln zł) i montaż odnawialnych źródeł energii i poprawa efektywności energetycznych budynków (14 mln zł). Ostatecznie dofinasowanie otrzymało tylko jedno z zadań, w dodatku najmniej wartościowe, czyli doświetlenie przejść..] …. Ja bym w ogóle nie przyznał co to są za zadania. Jeszcze rozumiem przejścia bo może zwiekszyć bezpieczeństwo dla pieszych. Drogi też sa ważne… ale to trzecie tajemniczo brzmiące zadanie ? [Montaż odnawialnych źródeł energii i poprawa efektywności energetycznych budynków] – jakich budynkach ? Już pani zrobila ekologiczny zakup tylko 2 autobusów (potrzeba jest większa) do MZK które będą poruszały się po Kędzierzynie. Ekologiczne miasto możliwości benzenem zatrute.

 4. I bardzo dobrze, jaką infrastruktura?? Nie tworzy się miejsc pracy więc po co mi nowe chodniki, miasto emerytów i cinkciarzy z hali manhattan.. W tym mieście nawet kebab jest daremny i drogi..

 5. kiedy będą w końcu oświetlone chodniki na Wojska Polskiego? przy sklepach to jeszcze może coś widać (o ile witryny są oświetlone) ale w stronę policji to już mogiła. co z „szachami” przez przychodnią na Harcerskiej? miały być nowe a została po nich dziura w ziemi. jak długo jeszcze będą się gramolić z mostkiem w Kłodnicy

 6. Długo, bardzo długo trwało przyznanie się do porażki, na jaką cholere buduję się obwodnicę, za te pieniądze można by wyremontować wszystkie drogi w całym mieście i to do granic powiatu. Wtedy mogli by się chwalić a może inwestorzy by się znaleźli w tym mieście niemożliwości. Drugie pod względem ludności miasto województwa a budżet na poziomie Baborowa czy Gorzowa Śląskiego, no brawo.

 7. Dokąd będziemy pod okupacją kaczystów nic się nie zmieni, wyznawcy partii zła mają wyprane mózgi przez reżimową tv, a krajem rządzą ludzie pokroju obajtka niemytej pały.
  Trybunał haski wkrótce weźmie się za kanalie to może znów zaświeci słońce.

  • Oglądaj mniej antypolskiej pseudostacji tFAŁSZnPO24, bo dekiel masz sprany jak stare skarpety. Sadzisz takie kocopoły, że szkoda strzępić żuchwę. Słońce to cię chyba poraziło platkleksie.

   • Właśnie to jest przykład kaczysty, zero własnego zdania a powielanie tego co partia zła nakazała.
    Kaczyści zastosowali wobec osób słabych mózgotrzepa tvpis i to daje powyższy efekt.
    Życie masz jedno i czy nie szkoda go marnować?
    Ogarnij się niż będzie za późno, do tego popraw słownictwo i stylistykę bo na naukę nigdy za późno.

    • Turlaj dropsa krasnalu, bo za cienki jesteś w pasie na dysputy. Zaraz ciebie ogarnę platpyćcu, to się ockniesz z letargu. Chyba się za mocno zaciągnąłeś pierdem, sądząc po wypocinach.

 8. Myślę że pani Prezydent jako osoba na „pewnym poziomie ” nigdy nie przyjęłaby okropnych kaczystowskich srebrników. O jaki poziom chodzi mogliśmy się przekonać kiedy pani Prezydent legitymowała swoim udziałem manifestację hałaśliwej, wulgarnej tłuszczy wykrzykującej hasła pasujące bardziej do przysłowiowego baru „Semafor ” niż do demonstracji z udziałem władz samorządowych. Dziękuję za uwagę.

Skomentuj