Kędzierzyn-Koźle dobrze radzi sobie z pozyskiwaniem funduszy unijnych

4

W iście piłkarskim stylu podsumowano w Opolu ostatnie cztery lata funkcjonowania regionalnego programu operacyjnego w naszym województwie. To dzięki niemu miliony euro trafiły do całego naszego regionu i pomogły zrealizować wiele projektów w różnych obszarach życia, w tym w Kędzierzynie-Koźlu.

W Teatrze im. Jana Kochanowskiego przedsiębiorcy, samorządy i instytucje, które zdobyły i wykorzystały unijne dofinansowanie, zostały wyróżnione. Aż trzy tytuły otrzymało nasze miasto.

Kędzierzyn-Koźle został „Najlepszym Pomocnikiem Funduszy Europejskich” za realizację międzynarodowego projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza” oraz „Najlepszym Obrońcą Funduszy Europejskich” za projekt pn. „Zachowanie dziedzictwa kulturalnego poprzez renowację, rewaloryzację i przebudowę zabytkowego kompleksu zamkowego”.

Gmina Kędzierzyn-Koźle otrzymała także „Złotą Piłkę Funduszy Europejskich” za realizację projektów dofinansowanych ze środków RPO Województwa Opolskiego w latach 2014-2018. Wsparcie unijnymi środkami otrzymało 14 projektów. Kilka z nich jest realizowanych w partnerstwie z innymi samorządami oraz nadleśnictwem, a Kędzierzyn-Koźle jest ich liderem. Łączna kwota, jaką gmina pozyskała w ciągu ostatnich czterech lat tylko z tego programu na realizację wielu inwestycji związanych z budową dróg, wymianą oświetlenia, termomodernizacją budynków czy ochroną środowiska sięga ponad 63,3 mln złotych. Z tej kwoty prawie 43 mln złotych trafiły do naszego miasta.

Pamiątkowe wyróżnienia z rąk marszałka województwa Andrzeja Buły odebrała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Źródło: urząd miasta

4 KOMENTARZE

  1. no i brawo, wcześniej się tak nie dało…

    SLD i inni komuniści jeszcze mieli czelność startować, gdy to dzięki nim mamy zastój i zapóźnienie o 15 lat, dzięki nim miasto upadło, na pohybel SLD

Skomentuj