Kędzierzyn-Koźle bez parlamentarzysty. Tomaszek, Węgrzyn i Chrzanowski przepadli w wyborach

27

Żaden z liczących się kędzierzyńskich kandydatów nie zdobył mandatu w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

W wyborach Kędzierzyn-Koźle reprezentował Bogdan Tomaszek startujący do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (47230 głosów), Andrzej Chrzanowski (1834 głosy) ubiegający się o mandat posła – również PiS – oraz Robert Węgrzyn (5967 głosów), kandydat do Sejmu Koalicji Obywatelskiej. Żadnemu z nich nie udało się jednak zdobyć wystarczającej liczby głosów do objęcia mandatu. Cały poranek ważyły się losy Roberta Węgrzyna, któremu do sukcesu zabrakło bardzo niewiele. Ostatecznie jednak po spłynięciu głosów ze wszystkich okręgów także i on musi pogodzić się z porażką. Kędzierzynianina wyprzedził Rajmund Miller z Nysy.

– To są wybory, z każdym wynikiem trzeba się liczyć, dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Bez względu na wszystko zamierzam dalej pracować dla naszego miasta i regionu – deklaruje Robert Węgrzyn.

Ci kandydaci zdobyli mandaty:

Prawo i Sprawiedliwość:

Violetta Porowska: 38 583 głosów
Katarzyna Czochara: 23 120 głosów
Janusz Kowalski: 20 973 głosów
Kamil Bortniczuk: 16 953 głosów
Marcin Ociepa: 16 066 głosów

Koalicja Obywatelska:

Witold Zembaczyński: 40 022 głosów
Tomasz Kostuś: 17 026 głosów
Rajmund Miller: 8 820 głosów
Ryszard Wilczyński: 6 436 głosów

KW Sojusz Lewice Demokratycznej:
Marcelina Zawisza: 19 206 głosów

PSL/Kukiz15
Paweł Kukiz: 23 468 głosów

Mniejszość Niemiecka
Ryszard Galla: 13 957 głosów

27 KOMENTARZE

 1. Jak się głosuje przeciw PiS, a nie za kandydatem z naszego miasta, to takie są efekty.
  Kandydatura Węgrzyna nawet dla zdecydowanej większości zwolenników POKO była kontrowersyjna. Więc wybrali innego. Nie ważne, że POprzedni senator z Olesna też nic dla regionu nie zrobił. Ale drugie miasto Opolszczyzny nie ma nic do powiedzenia dzięki lewactwu.

  • Jestem mieszkańcem kk, nie glosowałem na kandydatów z kk, bo znam ich, wiem,ze maja gdzieś to miasto i liczą sie dla nich prywatne interesy, powciskac swoich kolezkow na intratne posadki, 4 lata przeleca, nabic wlasna kabze i miec mieszkańców w nosie. Gdzie byli przed wyborami, co zrobili. NIC, andrzejowi się nie chce, bo ma ciepłą posadę, bogus w azotach tez slabo wypada, a robert był juz w warszawie to na lesbijki lubialvpatrzec. Glosowalem na kandydatow z poza kk, bo widzialem ich dzialanie w roznych sprawach. Zobaczymy. Lepiej zaglosowac i wybrac zlo ktore chcemy niz nie glosowac i byc pod wplywam zla ktorego nie chcemy.

 2. Lokalna PO przynajmniej powalczyła i przegrała o włos. Lokalny PiS oddał temat walkowerem. Nasi działacze PiS-u tacy patriotyczni, a służą obcym interesom (głównie opolskim, ale i głuchołaskim na przykład).

 3. Peczkis przeszkadzał niektórym w ZAK. Teraz będą mogli zatrudniać swoich, a kędzierzynianie mogą zapomnieć o pracy w tych zakładach. Prawda pani poseł? O to szła ta walka? Panie Tomaszek, czy warto było?

 4. Jedynym, który mógł wygrać z K-K był senator Peczkis. Mali ludzie nie umieścili go na liście wyborczej. Prywata zwyciężyła? Chodziło o to, żeby to inni/inna decydowali o tym co tu się dzieje. Szkoda. Za 4 lata podziękujemy.

  • Niewadzący już ma awans, w GA ZAK, w autobusie gadają, że będzie Dyrektorem. Chodził caly czas za dr Bogdanem, że wychodził posade. Na każdej imprezie PISowskiej był. Wystarczy w życiu trzymać tablicę z hasłem wyborczym, ponosić tęczkę doktorowi i posada się znajdzie.

 5. Ta zawiść lokalna miała ujście w wyborach,lepiej głosować na kandydata z innego miasta niż na swojaka p.Węgrzyna!DRUGIE miasto w województwie Nie ma swojego posła!!!Tak trzymać,nasze problemy gdzie będzie potrzebne poparcie posłów,trzeba będzie posłować do Opola lub Głuchołaz.Brawo Wy!!!

  Zawiść lokalna pokazała,że lepiej głosować na „obcego”kandydata niż na swojego,mieszkańca naszego miasta(Węgrzyn) ci co głosowali na kandydatów nie z naszego miasta powinni kierować swoje problemy i żale do posłów z Opola,Głuchołaz i innych miast,ktoś już napisał:że DRUGIE miasto województwa NIE ma swojego posła!To jest wstyd dla tak”wyrobionego”politycznie elektoratu.Ciekawi mnie na jaką pomoc w razie potrzeby nasze miasto może na nich liczyć?Pytanie,komu przeszkadzał kandydat na posła p.Węgrzyn?

  .

 6. Tomaszek nie będzie senatorem, a Niewadzisz i nie zostanie radnym sejmiku województwa. Ale w życiu nie ma nic za darmo bo bardzo się starał i pomagał z Cylokiem z kampanii wyborczej. Niebawem zobaczymy jaka będzie premia.

  • Wiecie,że gdyby nie Niewadzący, to doktòr nie zdobyłby połowy glosòw, przecież wiadomo, że prezes chemika załatwił dużo elektoratu dla Bogusia, jest srodowisku hooliganow, patrioci z kk, chlopcy znają się miedzy sobą, to i glosowali jak Prezes powiedzial. A co sie w zaku dzialo, zbieranie glosow, na senatora. Zaslugi będą wielkie dla Niewadzacego w zaku, dr go doceni.

 7. Mówią ludzie, że Porowska dogadała się z Nowosielską w sprawie wyeliminowania Peczkisa. Prawda, czy fałsz? Taki wynik, to jej kompromitacja, bo wiedziała, że Tomaszek nie zrobi takiego wyniku, jaki mógłby zrobić Peczis. Czy pachnie wam tu może zdradą?

 8. To co zrobił dla naszego miasta senator p.Peczkis tego nie zrobiła pani posłanka z naszego miasta która nie zabrała głosu na forum sejmowym przez całą kadencję(cztery lata)p.senator wywalczył budowę tak bardzo oczekiwanej obwodnicy północnej!Ale „kombinacja” kilku osób z władzy miejskiej wespół z Pis-em,zablokowała kandydaturę p.Peczkisa na senatora!Zobaczymy co dla naszego miasta zrobią posłowie nie związani z naszym miastem.

 9. Widziałem w lokalu wyborczym te madki od pińcetek. Więcej ich było niż w poprzednich wyborach. I mamy efekt. Kasa się liczy. Nawet wyrwana innym z portfela. Płacz i zgrzytanie zębów przed nami.

 10. Tomaszka nie wybrali, a tyle stypendiów rozdał w ostatnie kilka dni. Niewdzięcznicy! No i wszystko co obiecał pójdzie się prd. Węgrzyna nie wybrali, to nie będzie estakady i prawoskrętów koło krzyża. Kłosowskiego nie wybrali, dalej będziemy wchłaniać benzen w płuca. A Bortniczuka wybrali, więc za chwilę nie będzie bramek na A4.

 11. Dobrze ,ze od czasu do czasu sa jakies wybory.Przynajmniej naglosniono sprawe kozielskiego portu.Ciekawi mnie ,jak dalej potoczy sie ta sprawa.Po cichu ,,sprzedano”tereny poportowe,a teraz wychodza,rozne i tajemnicze watki.Czekam z niecierpliwoscia na starcie tytanow:J.Kowalski-S.Nowosielska.Na razie idzie ostro.
  Chcialbym widziec mine Pani Prezydent jak uslyszala pare cierpkich slow.Podobno nie cierpi krytyki na Jej temat.Mowila , ze nieda sie wciagnac w wyborcze klotnie.Jednak nie dala rady i wybuchla.

 12. MIMO ZACIEKLOSCI I RYWALIZACJI MIEDZY PARTIAMI PORT POWINIEN BYC DALEJ BUDOWANY, TERAZ KIEDY WYGRAL PIS musza to zlozyc na swoje” barki” i kontynuowac ,jesli byl przekret winnych ukarac!! odkupic, odebrac co tam jest mozliwe w prawie,jesli tak sie nie stanie to znaczy ze maja nas w KK gdzies daleko z tad!!

Skomentuj