Każdy może zmienić coś na swoim osiedlu. Ruszył nabór zadań do budżetu obywatelskiego

0
Mieszkańcy Pogorzelca zadecydowali o przeznaczeniu środków z Budżetu Obywatelskiego na lata 2016 i 2017 na budowę placu zabaw przy ulicy Kościuszki.

Zdecyduj, co powstanie na Twoim osiedlu! Od dzisiaj mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać propozycje zadań, które zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego. Tym razem mają do rozdysponowania ponad 1,6 mln złotych. Zadania można zgłosić osobiście w siedzibie rad osiedli lub za pośrednictwem strony www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl.

Zgłosić zadanie do budżetu obywatelskiego może m.in. każdy mieszkaniec osiedla posiadający zdolność do składania oświadczeń woli i organizacje pozarządowe. Każdy z podmiotów może zaproponować tylko jedno zadanie. Termin zgłaszania propozycji upływa 30 stycznia.

Po raz drugi zadania można zgłaszać bez wychodzenia z domu. Wystarczy odwiedzić stronę www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl i wypełnić formularz. Jeśli ktoś nie jest przekonany do Internetu, swój wniosek może złożyć także w formie pisemnej i dostarczyć go osobiście lub pocztą do siedziby rady osiedla.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj