Katarzyna Czochara zawieszona w PiS. Posłanka wydała oświadczenie w imieniu swoim i córki

17

Posłanka Katarzyna Czochara wydała oświadczenie, w którym odnosi się do decyzji zawieszającej jej członkostwo w Prawie i Sprawiedliwości oraz odwołania z funkcji pełnomocnika partii w powiecie prudnickim. Uważa, że ona, jak i jej córka, będąca radną sejmiku wojewódzkiego, padły ofiarą „nieczystej gry politycznej”.

Decyzja o zawieszeniu posłanki Czochary zapadła po głosowaniu w sprawie kontrowersyjnej ustawy o ochronie zwierząt, która wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Pomimo zarządzonej dyscypliny, ustawy nie poparło 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski, 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw.

W gronie głosujących przeciw znalazła się także posłanka PiS Katarzyna Czochara, co skutkowało natychmiastowym zawieszeniem jej w prawach członka partii. Ustawa przeszła dzięki poparciu opozycji.

Cała sytuacja spowodowała kryzys koalicyjny i zaostrzyła rywalizację frakcji w opolskiej prawicy – relacje pomiędzy Katarzyną Czocharą, niegdyś szefową PiS w regionie, a Violettą Porowską, obecną szefową, od dawna są zaognione. Wszystko przeplata się z niedawną, nieudaną próbą odwołania marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły i partyjnymi kłopotami córki Katarzyny Czochary Joanny, radnej sejmiku. Do tego wszystkiego posłanka postanowiła odnieść się w oświadczeniu, które przesłała naszej redakcji:

Do oświadczenia poseł Katarzyna Czochara załączyła także screeny z mediów społecznościowych, zaznaczając, iż są one jego integralną częścią:

17 KOMENTARZE

  1. Od kiedy polityka jest czysta ? Przecież to jedna wielka beczka odchodów.
    Kto to jest polityk: osoba nie mająca żadnych zasad, idąca po trupach do celu. Mająca i załatwiająca interesy tylko dla siebie. Także liczą się tylko władza i pieniądze. Społeczeństwo jest tylko potrzebne przy wyborach… Poza tym mają je gdzieś wręcz gardzą nazywając; „bandą głupoli, której można wmówić i kazać wszystko. A więc my jako władza musimy za nich myśleć i robić.”

  2. Nic tak nie cieszy jak ferment w Perfumerii i Szambie, a to i tak partia która się jako tako trzyma, reszta to POżal się Boże dno i wodorosty. Tylko CDU, to jest porządna partia.

  3. No i teraz mamy jasność. Czy Porowska zwalcza byłą koleżankę, bo ta jest aktywniejsza i ma silniejszą pozycję w PiS? Bardzo się pani Violetcie spieszy, że ją wykluczyć z PiS. Pani Katarzyno, głowa do góry. Przyjdzie kryska na Matyska. Kto jest koniunkturalistą to my doskonale wiemy. I komu i dlaczego zawdzięczamy szpital jednoimienny też.

  4. Politycy nie potrafią przyznać się do błędów.Sprawa byla jasna.Skąd takie parcie na sprzeciw?Co pani chciala osiągnąć?Ciekawi mnie po prostu

  5. ha, ha, ha, ha, ha, czo, ha, ha, ha, ra, ra, ra.
    Przecież składa kobita donos na swoich pryncypałów. To i tak dobrze ma, bo podczas rewolucji ludzie znikali bezpowrotnie.

Skomentuj