Katarzyna Arciszewska-Stępień i Adam Kania nadal będą kierować swoimi szkołami. Nowa kadencja dyrektorów

1

Dwiema wyróżniającymi się szkołami średnimi w powiecie i na Opolszczyźnie pokierują sprawdzeni dyrektorzy z dużym doświadczeniem. Katarzyna Arciszewska-Stępień pozostanie dyrektorem kędzierzyńskiego liceum ogólnokształcącego, a Adam Kania dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach.

Zarząd powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zdecydował o powierzeniu im stanowisk na kolejną kilkuletnią kadencję w trudnym dla oświaty momencie. W najbliższych miesiącach i latach będą bowiem musieli mierzyć się z dużymi wyzwaniami.

– Dlatego musimy budować relacje, dbać o atmosferę w szkole. Musimy też edukować przez działanie, bo młodym ludziom potrzebna jest teraz edukacja oparta na wspólnym działaniu, na tworzeniu projektów, na wyjazdach edukacyjnych. Ta zmiana w szkołach ponadpodstawowych już się zaczęła i trzeba ją starannie kontynuować – powiedziała Katarzyna Arciszewska-Stępień z II LO.

– Będziemy odchodzili od takiego sztywnego oceniania, które momentami nic nie pokazuje poza jakąś cenzurką, z której bardziej są zadowoleni rodzice. Dlatego będziemy chcieli pokazywać, że ta ocena nie może być jedynym miarodajnym czynnikiem w szkole. Ważna jest kreatywność, ważne jest by poszukiwać czegoś więcej nawet kosztem słabszej oceny, tak by horyzont każdego ucznia był coraz szerszy – przyznał Adam Kania z ZS nr 3.

Zarówno kędzierzyński Kopernik jak i sławięcicka trójka to szkoły wysoko notowane w ogólnopolskich rankingach z licznymi osiągnięciami na krajowych olimpiadach. Placówki z dobrą bazą dydaktyczną do nauki oraz doświadczonymi nauczycielami.

1 KOMENTARZ

  1. A propo panów dyrektorów… Dlaczego p. dyr. Węgrzyn z Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu niejednokrotnie jest nie uchwytny w trakcie pracy tylko zajmuje się sprawami prywatnymi jako radny w Starostwie ? Radzenie powinno być po godzinach urzędowania bo to prywata. Skończyć z kolesiostwem i p. Węgrzyn powinien wybrać albo jedno albo drugie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj