Kandydaci na prezydenta kontra seniorzy. Na tapecie zdrowie, bezpieczeństwo, zabytki i Romowie

28

Sabina Nowosielska, Marek Piasecki, Andrzej Chrzanowski i Andrzej Mazur odpowiadali na pytania seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej.

Poruszane problemy dotyczyły głównie Koźla. Seniorzy pytali o dostęp do opieki medycznej, zabezpieczenie powodziowe i remonty, w tym także zabytków. Pojawił się także problem zakłócania ładu społecznego przez osoby narodowości romskiej, co szczególnie dotkliwe jest w obrębie Starego Miasta. Relacja wideo:

28 KOMENTARZE

 1. Debata kandydatów była dobra. Jedynie obecna pani prezydent była rzeczowa i ciekawie przedstawiała swój program. Jeden z uczestników 17 razy powtarzał słowo „JAWNE”

 2. Pani Prezydent – tyle tych fakultetów i wszystko w piach. DWUTYSIĘCZNYPIĘTNASTY, DWUTYSIĘCZNYDWUNASTY. Nie ma takich słów. Czas się wreszcie nauczyć mówić po polsku.

 3. Pani Sabina tylko w kółko…Wy tego nie widzicie, ale zobaczcie bo ja to widzę tylko trochę nie znam topografii Kędzierzyna-Koźla ale to nic jakoś daję radę i dam radę przez następne 5 lat.
  Ciekawe jak Pani Sabina odniesie się do tego co Jej ludzie i ona sama powiedzieli o uśmierceniu projektanta Wodnego oKKa. NTO podało: Jedną z przyczyn fiaska budowy kompleksu basenów w Kędzierzynie-Koźlu miała być śmierć właściciela praw autorskich do projektu. Firma, która go wykonała, wydała oświadczenie. „Projektanci żyją i mają się dobrze!” – czytamy w nim.

 4. Nikt nie z kandydatów nie chce nic zrobić z problemem Cyganów.

  Nazwijmy po imieniu PROBLEM. Jest to grupa społeczna, która nie pracuje, dostaje za darmo mieszkania w najlepszych lokalizacjach w mieście. Na Rynku w Koźlu, wciąż i nadal kolejne mieszkania rozdane im za kadencji Pani Sabiny Nowosielskiej.

  Monitoring na Rynku tak działa że w środku dnia są drzwi rozwalane do klatek a policja przyjeżdża po dwóch godzinach. Romowie dewastują klatki schodowe obniżając wartość mieszkań pozostałym mieszkańcom. Śmiecą, sikają po klatkach.

  Grunwaldzka jest w Kędzierzynie. A w Koźlu w biblioteki też przychodzą i się masturbują.

  Jeszcze raz podkreślę, że ciągle są nowe mieszkania socjalne rozdawane Romom !!!

 5. Widzę, że komentarze skupiły się na obywatelach pochodzenia romskiego.

  Niestety żaden kandydat nie ma pomysłu na walkę z problemem albo nie widzi problemu. Nie wiem co gorszę nie widzieć problemu czy udawać że go nie ma…

 6. dlaczego ta pani prowadząca ciągle łaziła, beznadziejna , jeśli rzeczywiście startuje to wszystko jasne- się lansuje, zero przygotowania ,przerywa męskim kandydatom wcina się w rozmowę, nerwowe zachowanie . nie można to było kogoś kompetentnego do prowadzenia tego spotkania wystawić .no chyba ze o to chodziło.Kandydaci wypadli w/g mnie całkiem nieźle, natomiast pani prowadząca powinna się wstydzić swojego tendencyjnego zachowania . Wstyd!!!!!!!!!

  • skupmy sie na tym co mowia tu kandydaci , jakie maja pomysly , jak je przedstawiaja, co reprezentuja a nie na tym jak duzo chodzi prowadzaca. To jest spotkanie kandydatow z seniorami z Kozla a nie debata prezydencka w rezimowej telewizji.To nie prowadzaca bedzie prezydentem tego miasta a ktorys z kandydatow i tyle.A nie jakies piepszenie o szopenie ..

 7. Zrobić, to powinni coś z tymi wszystkimi rasistami co się tu wypowiadają! Nie cyganów się tak bać powinniśmy, a kloszardów z m.in. Wojska Polskiego o jasnym kolorze skóry! Tzn. jasnym pod pięcio centymetrowym brudem , który ich pokrywa. Nie kolor skóry, czy rasa robi z nas okrutnika! Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie! Zachowujecie się jak młodsze pokolenie Hitlera!

 8. Wyjątkowo nie fair i bardzo stronniczo prowadziła debatę kandydatów na prezydenta, prowadząca taką debatę w Domu Kultury w Koźlu. Chwilami można było odnieść wrażenie, że ta pani jest piątym kandydatem na prezydenta!
  Bardzo agresywne przerywała wypowiedzi Chrzanowskiemu, Piaseckiemu czy Mazurowi, za wyjątkiem wypowiedzi Nowosielskiej. Mało brakowało, a klęczała by przed Nowosielską podczas jej wypowiedzi.
  Co o tyle nie dziwi, gdyż ta pani TEŻ kandyduje do rady miasta z komitetu Sabiny Nowosielskiej!!!!!!!!!!!!!!
  To pokazuje, jak nieczyste zagrywki stosują osoby chcąc rządzić naszym miastem :-(
  A w ogóle, to dlaczego kandydaci z koalicji PO i Nowoczesnej nie występują pod swoimi szyldami partyjnymi, tylko ukrywają się pod nazwami komitetów obywatelskich???? Czyżby wstydzili się nazw tych partii?
  Bo takie numery i taki cyrk Platforma Obywatelska z Nowoczesną odstawiają w całej Polsce. Ale jaja, ale jaja…. :-)
  Niby prawo dopuszcza takie myki i chwyty, ale to są ZMYŁKI i chwyty mające na celu OSZUKANIE i wyślizganie WYBORCÓW. Ale jaja, ale jaja …..

 9. Osoba prowadząca to Pani Teresa Bączkowska, były sekretarz miasta Kędzierzyn-Koźle, obecnie ubiega się o mandat w Radzie Miasta Kędzierzyn-Koźle (okręg nr 1 poz. 7 KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska, patrz PO). Typowy aparatczyk.

 10. Który komentarz jest rasistowski?

  Ja tu mieszkam w Koźlu i widzę od kiedy w mojej klatce mieszkają Cyganie z pięknie wymalowanej, czystej klatki schodowej zrobił się chlew (nasikane, śmieci się walają, okna rozbite, napisy na ścianach wydrapane).

  Czy fakt, że tak jest, jest przejawem rasizmu?

 11. O co tyle szumu z obwodnicą, super, że w końcu będzie, osoby, które DZIĘKI wyborcom uzyskały możliwość lobbowania w tym kierunku powinny to robić, natomiast powtarzanie dzięki komu po raz któryś uważam za nietakt, w końcu inwestycja finalnie jest finansowana z naszych, między innymi, podatków.
  Każdy zdroworozsądkowy myślący wiedział, że była / jest potrzeba wybudowania obwodnicy z wielu względów. Podobnie jest z dojazdem pociągiem z KK np. do Opola. Szanowni Parlamentarzyści, Prezydenci, Radni od tego jesteście, od działań.

  Przypominam sobie ostatnie debaty – wybór na Prezydenta Polski. Prezydent AD, wówczas kandydat, nie zwracał się do swojego przeciwnika, aktualnego wówczas Prezydenta Polski: Panie Bronisławie.

  Uważam, że trzech kandydatów na kolejną kadencję dobrze przygotowanych merytorycznie, a jeden z kandydatów przybliżył nawet zamierzchłą historię miasta.

 12. Obejrzalem debate mialem glosowac na pania Prezydent ale po tym co slyszalem bede glosowal na pana Piaseckiego troche mi szkoda mieszkacow Kozla ze maja takich sasiadow a tak na marginesie to jaki jest sens remont rynku wole jechac na rynek posiedziec do Raciborza niestety wiadomo z jakich powodow

 13. Panie P..swietne wyksztalcony mlody czlowiek zostanie w KK za 2,5-3 tys netto? zart! czy tez wroci do KK ? zart! Chcecie szukac truciciela? a co stalo na przeszkodzie znalezc go do tej pory? mydlenie oczu..

 14. Nowosielskiej prowadzaca Teresa Bączkowska nie przerywa bo mowi konkrety, nie przeciaga i tak powinno to wygladac z innymi kandydatami. Do spotkan z wyborcami trzeba sie przygotowac zeby pozniej nie lac wody.Fakty,czyny a nie tam „chcialbym”.

Skomentuj