Kaczki chętnie tam zamieszkają. Na zbiorniku „Kozieławy” pojawiły się kosze lęgowe

1

W minioną sobotę na zbiorniku leśnym „Kozieławy” Koło Łowieckie „Azoty ” przy współpracy z Nadleśnictwem Kędzierzyn przygotowało gniazda dla kaczek Krzyżówek. Wszystko po to, aby poprawić życie biologiczne zbiornika.

W ramach współdziałania Koła Łowieckiego „Azoty”, Ochotniczej Straży Pożarnej Stara Kuźnia i Nadleśnictwa Kędzierzyn podjęto wspólne działania mające na celu poprawę życia biologicznego zbiornika „Kozieławy”. W związku z tym w sobotę 11 marca pojawiły się tam gniazda lęgowe dla kaczek. Teraz zwierzęta te będą miały dogodne warunki gniazdowania. Konstrukcja koszy uniemożliwi wskoczenie na nie drapieżnikom oraz chroni przed ewentualnym zalaniem podczas wiosennych podtopień.

Jest to pierwszy krok w programie zasiedlania ptactwem wodnym stawu. Do wykorzystania mamy jeszcze trzy wyspy na zbiorniku, które również będziemy chcieli zasiedlić nie tylko ptakami, ale również płazami wodnymi. Te działania mają doprowadzić na przestrzeni kilku lat do powstania biologicznego matecznika dla fauny i flory błotno-stawowej w nadleśnictwie – mówi Paweł Hajduk, nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn.

1 KOMENTARZ

  1. W artykule jest chyba błąd,
    jest:
    „..Wszystko po to, aby poprawić życie biologiczne zbiornika.”
    a powinno być:
    ..Wszystko po to, aby było do czego strzelać.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj