K-K Bez barier. Nowa grupa na Facebooku ułatwia życie niepełnosprawnym

5

Konsultują, radzą, informują, a wszystko po to, aby poszerzyć swoją wiedzę na różne tematy. Łączy ich potrzeba informacji i niepełnosprawność. K-K bez barier to facebookowa grupa, która zrzesza ze sobą osoby niepełnosprawne z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 

Grupa K-K Bez barier powstała po to, aby stworzyć społeczność, w której osoby niepełnosprawne będą mogły dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy dotyczących problemów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, z którymi borykają się na co dzień. Gdzie jest publiczna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych? Jaką firmę transportową wybrać? Gdzie szukać porady w sprawie dofinansowań? To jedne z informacji, którymi dzielą się osoby niepełnosprawne w naszym powiecie.

Założycielem grupy jest Miłosz Klimczak 38-letni mieszkaniec powiatu, który od lat zmaga się z zanikiem mięśni. Na co dzień porusza się na wózku i jest uzależniony od pomocy najbliższych

Postanowiłem założyć grupę na Facebooku, której celem jest wymiana spostrzeżeń na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie. Chodzi o sprawy barier architektonicznych w naszym mieście i temat rynku pracy dla osób takich jak ja. Takiej grupy zrzeszającej osoby niepełnosprawne z naszego miasta i powiatu nie było dlatego postanowiłem to zmienić – mówi Miłosz Klimczak.

Jak zaznacza Miłosz, celem grupy K-K Bez barier jest również zjednoczenie jak największej grupy osób, która wzajemnie będzie się motywować, wspierać i napędzać do działania.

– Gdybym nie miał wsparcia rodziny, przyjaciół i ludzi o dobrym sercu, dzisiaj pewnie byśmy nie rozmawiali. To właśnie oni zaszczepili we mnie chęć do życia i walki o swoje zdrowie i życie. Mimo różnych niepełnosprawności życie może być piękne. Pchnął mnie do tego Wojciech Kowalczyk, mieszkaniec Legionowa, który od wielu lat walczy z SMA. Wspaniały człowiek i waleczne serce. Mimo choroby nigdy się nie poddał, ale również walczy o to, aby osobom niepełnosprawnym w jego mieście żyło się lepiej – dodaje.

Miłosz przypomina, że do grupy mogą dołączać również osoby pełnosprawne, które zechcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych w naszym mieście i powiecie.

5 KOMENTARZE

    • @Rychu – rozumiem że to jest sarkazm, ale pewnie tacy jak ty siedząc na d*pie jeszcze niczego w życiu nie osiągnęli, i wyrzucają swoje frustracje i niezadowolenia krytykując wszystko, żenada.

  1. A czy to grupa rozwiązuje też problemy finansowe ?nie wiem gdzie szukać pomocy przez lekarzy konowałów straciłem zdrowie i za chwilę będę musiał sprzedać rodzinny 100 letni dom po pełnej modernizacji bo nie stać mnie na raty.

    • @Obserwator – W tej sytuacji twój problem rozwiążą firmy windykacyjne, a jak nie to pewnie komornik, ta grupa tym się nie zajmuje :P

Skomentuj