Już w tę sobotę będzie można oddać życiodajną krew. Policjanci zapraszają na zbiórkę pod supermarketem

1

Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Krwi” działający przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji (IPA Kędzierzyn-Koźle) wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu, po raz kolejny organizuje akcję honorowego oddawania krwi. Tym razem do przedsięwzięcia przyłączył się także sklep Carrefour. Swój najcenniejszy dar będzie można oddać już w sobotę 9 października.

Na parkingu marketu przy ul. Kozielskiej 20 w godz. 12:00-16:00 będzie czekał Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Opola. Dla osób, które oddadzą krew przygotowano upominki. Policjanci będą tam także prowadzić działania profilaktyczne. Jedną z przygotowanych przez funkcjonariuszy atrakcji będzie policyjny radiowóz oraz motocykl.

– Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce. Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci – zapraszają policjanci.

1 KOMENTARZ

  1. Jak ktoś nie zdąży lub nie może w sobotę, to zapraszam w poniedziałek między 9.00 a 12.00 do liceum w Kędzierzynie (IILO) ulica Jana Matejki 19. Też można oddać krew. Ambulans będzie dla Państwa również dostępny.

Skomentuj