Już w środę wyjątkowe widowisko muzyczne. Koncert Pokoleń ma łączyć przedstawicieli różnych generacji

0

Koncert Pokoleń to inicjatywa młodzieży z naszego miasta, która jest odpowiedzią na problem konfliktu pokoleniowego, realizowana na platformie „Zwolnionych z Teorii”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, 4 marca w budynku w PSP 12 w Kędzierzynie-Koźlu (byłym gimnazjum nr 1).

Organizatorzy stawiają sobie za cel zrzeszenie osób w różnym wieku, by uzdrowić dialog międzypokoleniowy. Jak argumentują, w dzisiejszych czasach dzieci przez swój wiek są często traktowane niepoważnie i bez zrozumienia; to samo dzieje się w drugą stronę – ludzie starsi, nie nadążając za dzisiejszymi trendami, nie mają prawa głosu w dyskusji.

Projekt dąży do zwalczenia tych postaw i sprowadzenia wszystkich do jednego, równego poziomu. Na początku grudnia organizatorzy przeprowadzili ankietę, by dowiedzieć się, co społeczność chciałaby usłyszeć. Najczęściej padały odpowiedzi „lata 70 i muzyka współczesna”. To wydarzenie zaspokoi gusta każdej osoby. Na scenie zabrzmią przeboje takie jak: „Nie dokazuj” Marka Grechuty, „Niebo to my” Edyty Górniak, „Nieznajomy” Dawida Podsiadły i wiele więcej. Za to artyści, którzy się ukażą na scenie są przedstawicielami wszystkich grup wiekowych (LO II, GOK Reńska Wieś, PSP12, ZS 3, ZS 1, LO I, Dom Dziennego Pobytu).

Wydarzenie wspierają finansowo urząd miasta oraz urząd marszałkowski. – Liczymy na dużą obecność dlatego zaprosiliśmy wszystkie lokalne szkoły, uniwersytet trzeciego wieku i zwykłych mieszkańców. Współpracujemy z różnymi instytucjami takimi jak: Ogólnopolska Federacja Młodych, Gabinet Stomatologiczny Paweł Sługocki oraz Klub Sportowy Koziołek, a poza tym wspierają nasz szkoły. Pyszne jedzenie dla beneficjentów zapewni Restauracja Pszczółka. Dla każdego przewidziany jest drobny upominek – opowiadają Michał Wencel wraz z Bartkiem Szymalą, organizatorzy koncertu.

Korzyści dla beneficjentów jest wiele. Największa z nich to możliwość poznania kultury przekroju wszystkich pokoleń, zbliżenie różnych grup społecznych, a przede wszystkim możliwość wartościowej rozmowy, której często brakuje nam wszystkim na co dzień. Osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazje podyskutować i wymienić opinie, nie tylko na temat muzyki. Dla każdego po śpiewach będzie czekać ciepły posiłek i napój.

– Niestety osoby starsze często wycofują się z życia społecznego. Przestają się ruszać i spędzają cały wolny czas przed telewizorem; z kolei młodzi marnują wiele godzin przed monitorem komputera. Naszą inicjatywą dajemy im ciekawe wydarzenie w okolicy i motywację by wyjść z domu – podsumowują organizatorzy.

Środowy koncert rozpocznie się o godzinie 12. Wstęp wolny.

Skomentuj