Już w piątek rusza festiwal Mikołaja z Koźla. W kościelnych murach usłyszymy dawną, klimatyczną muzykę

0

Po raz piąty w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się Festiwal Mikołaja z Koźla. W programie ciekawe koncerty i seminaria naukowe. Tematem przewodnim będzie jubileusz obrazu Najświętszej Marii Panny, który znajduje się w kozielskim kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej.

Festiwal ma na celu promowanie wiedzy o historii miasta, jego korzeniach, tradycji artystycznej i społecznej, a przede wszystkim przybliżenie patrona festiwalu – Mikołaja z Koźla, XV-wiecznego franciszkanina OFM Conv.

Trzydniowy cykl imprez rozpocznie się w piątek o godzinie 19.00 koncertem Schola Gregoriana Silesiensis w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu.

W sobotę odbędzie się XXV Kędzierzyńsko-Kozielskie Seminarium Naukowe. Tematem będzie 600-lecie obrazu Matki Bożej z Koźla w świetle ikonografii maryjnej. O godzinie 16 posłuchamy wyjątkowego recitalu organowego w wykonaniu Jakuba Garbacza.

Trzeci dzień uczty duchowej to koncert Jerycho i Morganine, który rozpocznie się już o godzinie 19 w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj