Już w niedzielę kolejna edycja Sławęcickich Spotkań Adwentowych. Będzie się działo!

0

Zgodnie z coroczną tradycją już w najbliższą niedzielę w auli Zespołu Szkół nr 3 odbędą się XVII Sławięcickie Spotkania Adwentowe. W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadzą nas nie tylko występy artystyczne, ale również swojskie dania i ciasta. 

To już siedemnasta edycja świątecznej inicjatywy w Sławięciciach. Z każdym kolejnym rokiem przyciąga ona coraz więcej mieszkańców nie tylko Sławięcic, ale i Kędzierzyna-Koźla. W tym roku swoje umiejętności zaprezentuje Sławięcicka Orkiestra Dęta, uczniowie Zespołu Szkół nr 3, dzieci z Bajkowego Przedszkola nr 18, uczniowie ze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, mieszkańcy DPS-u, mażoretki Rytm III oraz sekcja Street Workout z klubu sportowego „Koziołek”.

Podczas imprezy można uzyskać poradę dotyczącą własnego zdrowia i bezpieczeństwa. Tradycyjnie już odbędzie się loteria fantowa, przygotowano też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe mają cel charytatywny, w tym roku dochód z imprezy będzie przeznaczony na zakup szafek ubraniowych dla uczniów szkoły oraz pomoc uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Skomentuj