Już w czwartek rozpoczną się prace na ulicy Gliwickiej. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

9

Droga wojewódzka nr 408 to najpopularniejsza trasa wśród kierowców podróżujących pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Gliwicami, przebiegająca przez granice województw opolskiego i śląskiego. Od lat trwa jej podzielony na etapy remont. Tym razem drogowcy pojawią się w naszym mieście i na celownik biorą fragment ulicy Gliwickiej na odcinku od ronda Księdza Opieli do granicy miasta.

Roboty o wartości 11,2 milionów złotych obejmą odcinek wojewódzkiej 408 przebiegający przez teren miasta. Przy ulicy Gliwickiej znajdują się nie tylko budynki mieszkalne, ale też firmy, dla których wielomiesięczne wyłączenie drogi z użytku może stanowić duży problem. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i kierowców, projekt przebudowy drogi zakłada rozłożenie prac na trzy etapy.

Już w czwartek 9 czerwca drogowcy wyjadą na remontowany odcinek. Obejmie on sfrezowanie nawierzchni bitumicznej górnej warstwy na całym rozbudowywanym odcinku drogi.

Od 20 czerwca na odcinku od ulicy Starej do ulicy Niezapominajek planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i teletechnicznej. Zakończenie I etapu planowane jest do 30 września 2022 roku.

Zarząd Dróg Wojewódzkich wyznaczył objazd dla samochodów ciężarowych. Ruch tranzytowy ma zostać przekierowany na obwodnicę miasta i ulicę Spacerową do Starej Kuźni. Dla samochodów osobowych wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

9 KOMENTARZE

 1. Tymczasem dzisiaj na oficjalnym objezdzie jakim jest DW40 zostala zdarta nawierzchnia i trwaja remonty czastkowe przy ruchu wahadlowym. Korek aż do mostu na Kanale! Czy w tych zarządach dróg pracują BEZMÓZGI????

  • Czy nie można było objazdu oficjalnie puścić obwodnicą i przez azoty na 408? Nie licząc tych absurdów i pomysłów, wybór firemki która jest w stanie zarobić na siebie remontując 2 km drogi przez rok jest totalnym nieporozumienie i brakiem wyobraźni. Dlaczego nie jest odcinek przedłużony aż do skrętu na azoty? W tym tempie nowa droga do Gliwic nigdy nie powstanie a od Śląska już za chwilę zaczną budowę obwodnicę sosnicowic i Sierakowic. Planowanie i pozyskiwanie funduszy to jakaś katastrofa.

 2. Chyba błąd się wkradł: „Zakończenie I etapu planowane jest do 30 września 2022 roku.” powinno być optymistyczne 2023, a nie bajkowe 2022.

 3. Oczywiście będą remontować od 14tej, aby zrobił się jak największy korek! Czasem mam wrażenie że robią to specjalnie, aby wkurzyć ludzi, bo jeśli nie specjalnie, to by oznaczało, że w głowie mają tylko nitkę trzymającą uszy..

 4. Czy ktoś sprawdził, że na zaplanowanym objeździe jest wiadukt o wysokości 3,7m. Samochody ciężarowe zgodnie z przepisami mogą mieć 4m. Czy ktoś jechał ostatnio drogą do Starej Kuźni od Sławięcic? Nawierzchnia jest w tragicznym stanie. Dlaczego tamtej drogi nikt nie wyremontuje.

  • A poco sprawdzać? Ważne przejąć drogę i robić remont w ciągu dnia, 10 lat jeździłem po Wrocławiu, wszystkie wymiany asfaltu były robione w nocy. Da się? Da. Już sam pomysł aby puścić tamtędy objazd zakrawa na absurd i kpinę z kierowców, droga która od lat powinna być już dostosowana do 11,5 kN powinna być zachętą inwestycji w strefie a jest w dalszym ciągu straszakiem.

 5. Hmmmmm ? To TOTALNE wycinanie drzew i wszystkiego co jest zieloną rośliną w miasteczku NIEmożliwości – przy okazji remontów dróg – daje też dosyć ciekawe rezultaty ?

  Otóż ludzkość na mieście zaczęła używać nowej ksywki dla ukochanej władzuni. ?Chyba głównie z powodu tego CUDOWNIE spierniczonego Ryneczku w Koźlu, który po betonowej przebudowie przypomina teraz rozgrzaną PATELNIĘ.?

  Słyszałem ksywkę pt „Sabinka Patelnia” !!! ???
  Ciekawe kogo z ukochanej władzuni, tubylcza ludzkość ma na myśli – z tym bardzo ciekawym i chyba trafnym pseudonimem??

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj