Już jutro superbohaterowie umyją okna w kozielskim szpitalu. Wyjątkowe widowisko jest wsparciem dla WOŚP

0

Alpiniści przemysłowi z trójmiasta zainicjowali niezwykłą akcją mycia okien w szpitalach dziecięcych w całej Polsce. Wszystko po to, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kędzierzyn-Koźle również do niej dołączył i już jutro superbohaterowie opuszczą się na linach, aby wywołać na dziecięcych twarzach uśmiech.

„Alpiniści dla WOŚP” to akcja mająca na celu wsparcie zbiórki funduszy na rzecz fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Zrzesza ludzi i firmy z branży usług wysokościowych. Akcję zapoczątkowali alpiniści przemysłowi z Trójmiasta. Jednak chęć realizacji inicjatywy pojawiła się również w innych częściach Polski, w tym w Kędzierzynie-Koźlu.

Jutro około godziny 10.30 alpiniści w przebraniu super bohaterów zawisną na linach, aby myjąc okna w kozielskim szpitalu dziecięcy dać radość małym pacjentom.

Pierwszy raz biorę udział w takiej akcji charytatywnej, przyznam, było momentami trudno, bo dużo rzeczy musiałem  ogarnąć i cieszę się, że wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik. To dla mnie ważny dzień, bo dzięki mojej pracy mogę rozświetlić szpitalną rzeczywistość dzieciaków. Nie udałoby mi się to wszystko bez wsparcia moich przyjaciół, którzy zawisną na linie wspólnie ze mną, oraz  dzięki sponsorom „Małemu Misiowi”, telepizzerii „Lupo”, „Restauracji Ogrodowa”, „Magiczny Strych” z Głogówka oraz „Onthelevel Productions” Krystian Kapłon. To oni są bohaterami! – mówi Przemysław Małek, inicjator akcji w Kędzierzynie-Koźlu.

Na facebookowym profilu znajduje się wirtualna puszka, do której można wpłacać pieniądze na rzecz orkiestry.

Skomentuj