Już jutro piąta edycja Targów Książki nad Odrą! Pisarze i wydawcy znów odwiedzą Kędzierzyn-Koźle

0

Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. była Miss Polonia Ewa Wachowicz i były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Antoni Piechniczek. Będą spotkania z pisarzami, stoiska wydawnicze i kolejna edycja akcji Płynne Czytanie – literackiego rejsu po Odrze.

Już po raz piąty Kędzierzyn-Koźle na jeden dzień zamieni się w literacką stolicę regionu. Targi Książki nad Odrą to wydarzenie, które z miejsca zyskały całkiem sporą rzeszę miłośników. Oficjalna inauguracja wydarzenia odbędzie się o godzinie 10 na kozielskim Rynku. Tam znajdą się też stoiska wystawców, które będzie można odwiedzać aż do 19.

Przez cały dzień odbywać się będą spotkania i warsztaty dla dzieci i dorosłych. Podczas piątej edycji wydarzenia w Kędzierzynie-Koźlu pojawią się m.in. Ewa Wachowicz, Antoni Piechniczek, Magdalena Kordel, Michał Zawadka, Dariusz Rekosz i Barbara Supeł. Tegoroczną nowością będzie spotkanie z Kozielskim Stowarzyszeniem Twórców.

Tradycją targów jest też akcja Płynne Czytanie, której mecenasem jest Grupa Azoty ZAK S.A. W tym roku w literacki rejs po Odrze mieszkańców zabierze Jerzy Zelnik, który w roku Romantyzmu Polskiego będzie czytał „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj