Już 54 chorych w kozielskim szpitalu. Zmarły wczoraj 65-latek był mieszkańcem naszego powiatu

4

Według najnowszych danych z kozielskiego szpitala zakaźnego w placówce przebywa już 54 pacjentów.

Od kilku dni utrzymuje się rosnący trend dotyczący zarówno osób hospitalizowanych, jak również potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszego regionu. Wczoraj w szpitalu odnotowano pierwszy przypadek zgonu pacjenta z koronawirusem. Zmarłym jest 65-letni mieszkaniec gminy Pawłowiczki. Mężczyzna trafił do lecznicy we wtorek wieczorem w krytycznym stanie. Mimo starań lekarzom nie udało się uratować go. 65-latek zmagał się z innymi, ciężkimi chorobami.

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 54 pacjentów, w tym 41 osób z potwierdzonym zakażeniem, reszta (13 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, w tej grupie jest dwoje dzieci.

W izolacji domowej przebywa 17 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 127 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 347 osób, w tym jedna osoba w kwarantannie zorganizowanej. 12 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

4 KOMENTARZE

  1. Przecież powinno tu być napisane dokładnie jak się zaraził. Ludzie muszą wiedzieć to. U nas nie robi się chyba dokładnego wywiadu, albo się to ukrywa jak rozbity wazonik przed matką.

  2. Dobrze byłoby wiedzieć o miejscu zamieszkania każdego zarażonego nie wspominając o ofiarach bo może to wpłynęło by na bezmyślnych i tępych ludzi aby siedzieli w domach ze strachu i nie myśleli a nóż się uda

    • Właśnie tu chodzi o strach, ten wirus jest znany od lat 60 tamtego wieku. Nikt się nie przejmował do dziś. Tu chodzi o coś większego. Ale dzieki tv ty i pewnie reszta ludzi tego nie rozumie, a wystarczy połączyć kropki… i pytam czemu nie trabią w mediach zeby nie palić.tytoniu i pic alkoholu, rocznie te narkotyki zabierają na tamten świat miliony ludzi, rozbijane rodziny, spada odporność, no ale firmy tytoniowe i alkoholowe mają milionowe zyski wiec jest ok. Zaraz będzie szczepionka, które rząd nakupił na potęge a mało Polaków chciała się szczepić za co chwała! Więc teraz będą zmuszać do szczepień, ale czy będą musieli? A tych nie szczepionych to pewnie na stos i spalić :)

Skomentuj