Już 36 pacjentów w szpitalu zakaźnym w Kędzierzynie-Koźlu. Starostwo publikuje najświeższe dane

14

Z każdym kolejnym w salach szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu przybywa chorych. W środę rano w placówce przebywało 36 pacjentów.

Jak poinformowało starostwo powiatowe, w tym gronie znajduje się 20 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz 16 osób, u których podejrzewa się zakażenie, w tej grupie jest dwójka dzieci.

W izolacji domowej przebywa 31 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 122 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 277 osób, w tym jedna osoba w kwarantannie zorganizowanej. 16 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

14 KOMENTARZE

 1. Może staristwo mi odpowie ile osób zmarło w skutek przeksztalcenia tak waznego szpitala w oddzial zakaźny, zabrano nam poczucie bezpieczenstwa igrajac naszym zyciem i zdrowiem, dzis OIOM, Kardiologia, Chirurgia, Wewnetrzny, Laryngologia, Neutologia, Położniczy czy Ginekologia to 50km w jedna strone, czyli czas udzielenia pomocy wydlużyl sie o minimum 40 minut, kto odpowie za smierc tych osob pytam kto?

 2. Od dzisiaj zakupy dla 65+ w godz. 10-12 wyłącznie. Poszedłem do Biedronki o 11-tej a tam połowa kupujących w wieku dużo młodszym.
  Może jutro policjanci mogli by trochę to przypilnować.

  • Rzont wprowadził, rzont wie, panie Andrzeju dla sklepu liczy się kasa, na wejściu musiałby ktoś dowody sprawdzać, kto to ma niby robić…
   Te pomysły rzondu są tak samo mądre jak jaka szkoda, Alyna, Mieszaniecodkdok

  • Andrzeju. Jesteś zaledwie 65+ no to w sile wieku. Co tam będziesz na policajów czekał. Załaduj gówniakowi fangę w ucho, to nie wróci prędzej jak jutro na 5 min przed zamknięciem.

 3. Szanowni Państwo,pokornie proszę o szacunek,nie obrażajcie się,można zrozumieć frustrację dlatego niech dla nas wszystkich zachętą będzie ziemniak co to go wypić można,po delikatnej obróbce jak i zeń zagrychę stworzyć,też po przeróbce.

 4. A po 12 też w większości sklepów osoby powyżej 65 roku życia. Proszę seniorów, żeby dostosowali się dla własnego bezpieczeństwa do tych godzin. A najlepiej, żeby siedzieli w domach, jest wielu młodych chętnych Wam do pomocy.

 5. Sorry takie mamy zwyczaje.
  W Pl. niby wszyscy chcą pomagać
  gotują dla lekarzy,szyja maseczki,robią zakupy dla seniorów.
  A prosty czytelny zakaz czy nakaz to już
  O hoho! Wielka dyskusja i wielka trudność
  itp itd.

 6. Emeryci jak święte krowy,idziesz o 7 stoją w kolejce,to samo o 9,12,15,18 wszędzie ich pełno i niczym się nie przejmują,chyba chcą się załapać na darmowy wikt i opiekę świąteczną bo żadne apele do nich nie docierają.

 7. Nie rozumiem niektórych komentarzy, rząd wprowadził godziny dla seniorów i nikt tego nie będzie kontrolował, to my ludzie powinniśmy tego przestrzegać dla dobra starszych, naszych dzieci i dla nas samych, nie rozumiem waszego podejścia.. To kiedy wirus minie i ile osob zachoruje zalezy od nas, czasem warto pomyśleć i starać sie dostosować do zasad nic więcej.. Kazdego moze to spotkać czy warto ryzykować swoje zycie i zycie bliskich..
  Ludzie zrozumcie wreszcie w „kupie siła”.. Zjednoczmy sie i starajmy sie to przezyc..
  Zresztą Nasi dziadkowi byli wzywani na wojne a nas proszą o siedzenie w domach.. To takie trudne?

Skomentuj