Już 15 lat są drugą rodziną dla seniorów z Pogorzelca. Jubileusz „Naszego Domu”

0

Najmłodszy Dom Dziennego Pobytu w Kędzierzynie-Koźlu świętuje 15-lecie. W tym czasie wielu seniorów z Pogorzelca właśnie tu odnalazło swoją drugą rodzinę.

Dla seniorów, personelu i osób wspierających placówkę jest to czas wspomnień, podziękowań i wielu wzruszeń. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w poniedziałek uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym na Pogorzelcu. We wtorek w Domu Dziennego Pobytu nr 5 „Nasz Dom” odbyła się oficjalna uroczystość. Gości przywitała kierownik placówki Lilia Nowak.

– Jubileusz piętnastolecia to świetna okazja, by spojrzeć wstecz, a zarazem w przyszłość – mówiła Lilia Nowak. – Możemy z dumą kroczyć po tym naszym ogrodzie, bowiem „Nasz Dom” to kolorowy, bogaty ogród, i odważnie patrzeć, co jest przed nami, na owoce, dzieła naszej pracy. Niektórzy nasi podopieczni są z nami już 15 lat, kształtując swoje serca i doskonaląc umiejętności – dodała dziękując seniorom, pracownikom oraz przyjaciołom placówki.

Dom Dziennego Pobytu na Pogorzelcu jest jedną z pięciu takich placówek działających na terenie miasta. Funkcjonują one w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Seniorzy mogą korzystać tu z wielu zajęć lub po prostu razem spędzać czas. To remedium na samotność. Dom zapewnia także obiady.

– Gdy obejmowałam urząd prezydenta Kędzierzyna-Koźla przed czterema laty, nie do końca zdawałam sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią Domy Dziennego Pobytu na terenie naszego miasta. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak ogromne dajecie wsparcie. Powinniśmy robić wszystko, aby jak najwięcej seniorów przychodziło do Domu Dziennego Pobytu – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

Podziękowań i gratulacji z okazji jubileuszu nie było końca. Nie mogło też zabraknąć urodzinowego tortu, a seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Skomentuj