Jutro rusza remont mostu nad Kłodnicą. Przez cztery miesiące będziemy jeździć objazdem

18

W poniedziałek, 5 lipca rusza zapowiadany od dawna remont mostu na ulicy Stanisława Wyspiańskiego. Rozpoczęcie inwestycji nastąpi 5 lipca i potrwa około czterech miesięcy. Ze względu na skomplikowany zakres robót przeprawa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu, a kierowcy będą korzystać z objazdu.

W ramach zadania zostanie wymieniona nie tylko konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale sama przeprawa na ul. Stanisława Wyspiańskiego zostanie również poszerzona, tak aby mogli z niej w przyszłości bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści. Remont będzie realizowany na wysokości od Ronda Milenijnego do stacji benzynowej. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze.

Objazd do ul. Stanisława Wyspiańskiego w Kłodnicy został wyznaczony przez Południową Obwodnicę Kędzierzyna-Koźla, ul. Głubczycką, ul. 24 Kwietnia i ul. Xawerego Dunikowskiego. Z objazdu będą korzystać także miejskie autobusy. Na czas remontu uruchomiona zostanie dodatkowa linia „W” kursująca od pl. Raciborskiego, przez Koźle, Koźle Port, Kłodnicę i Żabieniec. Z kolei rowerzyści przemieszczający się między Kędzierzynem a Kłodnicą i Koźlem mogą skorzystać z alternatywnej trasy przez mostek nad rzeką przy ogródkach działkowych prowadzącą do ul. Agrestowej.

18 KOMENTARZE

 1. A czemu nie bedzie mostu tymczasowego? Caly Kedzierzyn stoi nawet jak most jest otwarty, czeka nas co najmniej 4 miesiace masakry. A co bedzie jak na Gorze Sw. Anny bedzie wypadek?

 2. No to czas na armagedon bo zaczyna się remont owego mostu. Lecz nasuwają się wątpliwości : czy magistrat a przede wszystkim wydział zarządzania drogami przeprowadził kontrole natężenia ruchu pojazdów ? Bo skąd wiedzą że akurat w okresie wakacyjnym ruch jest mniejszy ? I na jakich drogach ? Ja wręcz obawiam się że zwiększy się przez to tranzyt pojazdów w tym już i tak jeżdżących ciężarówek z kierunku m.in. Kłodnicy przez ulice Koźla (ulice Racławicka, 24Kwietnia, Głubczycka). Przecież jest obwodnica. A więc w kierunku Kłodnicy na DW423 mogą przejeżdżać ulicami Chrobrego, Żeromskiego i Łukasiewicza lub Gazową i Łukasiewicza. Mogą również ominąć Koźle i jechać obwodnicą na Kuźniczkę do Cisowej stamtąd na Zalesie i dalej do Zdzieszowic. I również do drogi DW423…..
  Także możliwości jest wiele i nie trzeba przez Koźle. Po prostu trzeba myśleć a urzędasom widać przychodzi to z trudnością. Teraz przy dużym ruchu jest niebezpiecznie przekraczać przejście dla pieszych, a jak się jeszcze zwiększy ruch… ?! Dojdzie do tragedii i kto za to odpowie ? Pani prezydent obiecywała zwiększyć bezpieczeństwo lecz nie ma jak widać na to czasu lepiej zajmować się pierdołami politycznymi lub rzekomym pisaniem wierszy niż zdrowiem i życiem mieszkańców.

 3. I to jest najlepszy przykład nie liczenia się z ludźmi i środowiskiem, gigantyczne korki po to żeby zrobić ścieżkę rowerową której nikt nie potrzebuje i żeby zmusić ludzi do korzystania z OKKA – utrudniony dojazd na basen do Zdzieszowic, Dębową czy Januszkowic.

 4. No to mamy blokadę obwodnicy i całego Koźla przez 4 bite miesiące.
  Na zachodzie Europy, nie do pomyślenia.
  Dziękujemy, za to zbawienne rozwiązanie!
  Jeszcze dopytam: bezkolizyjnych prawo-skrętów, przez tak szerokie rondo dalej nie będzie ???

 5. a piesi co? wpław?
  tak ciężko zamówić np w TIG by postawili obok mostu rusztowanie służące za kładkę dla pieszych. nie musi mieść od razu 3m szerokości, wystarczy 0,5m

 6. To była idealna okazja aby wybudować dwa prawoskręty, jeden z Kłodnicy na obwodnicę i drugi z obwodnicy na Kłodnice. Bardzo by to usprawniło ruch, ale jak widać nikt nad tym nie pomyślał. Za jakiś czas gdy obwodnica będzie kompletna ruch się jeszcze zwiększy bo będzie to najbliższe połączenie z autostradą, a w środku tego ciągu komunikacyjnego, który powinien szybko wyprowadzać ruchem z miasta nadal wszystko blokować będzie 1 rondo.

  • Prawo skręty zrobi się pottteeeemmm, jak w końcu zaczną myśleć o estakadzie i zamkną obwodnicę na 2 lata, a wszystkich mieszkańców wyślą na ten czs na Madagaskar aby nikt im nie przeszkadzał w myśleniu.

 7. Było kiedyś takie rondo w Kołbieli, codziennie zakorkowane. Teraz będzie Rondo z Krzyżem nr1 w Polsce. W katolickim kraju nie powinno to dziwisz nikogo.

  • Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że te kretynizmy jakie wypisujesz podlegają pod odpowiedni paragraf? Nazbierało się tej prostackiej twórczości sporo. Zamilcz w końcu i nie rób z siebie idioty. Ubzdurałeś sobie coś w głowie i umacniasz swoją niekwestionowaną pozycję internetowego błazna.

   • Grozisz mi, a wiesz że to podlega pod paragraf! Niezwłocznie przekazuję powyższe do odpowiednich służb w Partii oraz TVP, nie pozwolimy by nam spadł włos z głowy.

    • To nie są groźby. Luśka odnosi się do mowy nienawiści jaką się posługujesz dosyć często. Przestań się czepiać symboli i grup społecznych z którymi się nie identyfikujesz, bo jest to dla wielu co najmniej irytujące. Dowcipny zdecydowanie nie jesteś.

 8. Przez 4 miesiące zrobię dodatkowe 600 km, a tylko dla tego że muszę objazdem jechać do pracy, kto mi za to paliwo zapłaci, bo ciężko było zrobić tymczasowy most, masakra

  • Mi to pasuje, Bruksela płaci za kilometry, ale pochylam się nad losem Was mieszkańcy KK. Część mojej pensji jaką otrzymuje z związku siatkówki czyli waszego sportu slawiacego miasto, przeznaczę na bukiety i race dla prawdziwych patriotów jacy przy tym rondzie się spotykają.

Skomentuj