Juniorzy MMKS-u Zaksy Kędzierzyn-Koźle zagrają z Nysą o organizację ćwierćfinału Mistrzostw Polski

1

Dwie najlepsze ekipy juniorskie na Opolszczyźnie zmierzą się jutro w super finale mistrzostw województwa. Stawką spotkania, które zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 15 w hali Śródmieście będzie rozstawienie w ćwierćfinale Mistrzostw Polski oraz atut organizacji turnieju na własnym parkiecie.

Drużyny z Kędzierzyna-Koźla i Nysy były zdecydowanie najlepszymi ekipami wojewódzkiej ligi juniorów. W pierwszym starciu między oboma zespołami górą byli gracze AZS PWSZ Nysy, którzy w Kędzierzynie-Koźlu ograli MMKS Zaksę w pięciu setach. Podopieczni Miłosza Majki i Rolanda Dembończyka zrewanżowali się odwiecznym rywalom, pokonując ich 21 stycznia bez straty seta. Wygrała dała kędzierzynianom tytuł mistrzów województwa, obie ekipy zakwalifikowały się też do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Zanim dwie najlepsze drużyny Opolszczyzny przystąpią do walki na krajowym podwórku, czeka ich kolejne starcie w super finale wojewódzkiej ligi juniorów. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 15 w hali Śródmieście. Zwycięzca meczu będzie rozstawiony na etapie ćwierćfinału, a więc teoretycznie powinien mieć łatwiejszą drogę w kolejnym etapie oraz, co równie ważne, zostanie gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego.  Wstęp na mecz jest wolny, zachęcamy do dopingowania młodym siatkarzom.

1 KOMENTARZ

Skomentuj