Jeszcze lepszy obraz i dźwięk oglądanych filmów! Teraz w kinie „Chemik” nowy laserowy projektor 4K

11

Teraz seans filmowy w kinie „Chemik” będzie prawdziwym przeżyciem, bo czekają nas nowe doznania dźwiękowe i wizualne. Po przerwie z powodu pandemii kino „Chemik” rusza z seansami wyświetlanymi przez nowy laserowy projektor 4K wart 600 tysięcy złotych.

Jak widać podczas lockdownu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu nie marnował czasu. Najpierw przetarg leasingowy nowego wyposażenia, podpisane umowy i kilkutygodniowy montaż delikatnych i precyzyjnych urządzeń. Do tego dwa tygodnie wytrwałej pracy specjalistów od dźwięku, a wszystko po to, aby zapewnić odbiorcy doznania, jakich nigdy nie zapomni.

Od dzisiaj obraz w sali kinowej kina „Chemik” zapewnia laserowy projektor cyfrowy 4K 3D firmy Barco wraz z nowym serwerem kinowym. Doznania trójwymiarowe to zasługa  systemu 3D Smart Cristal Cinema NEO 3D Volfoni. Ekran to srebrny Harkness Clarus XC 170, gwarantujący najwyższą jakość obrazu w systemie 2D i 3D.

Trójwymiarowy dźwięk zawdzięczamy nowemu systemowi nagłośnienia kinowego, obsługujący system Dolby 5.1 i 7.1 w jego skład wchodzi: procesor dźwięku kinowego Dolby CP 950, wzmacniacze MA 4 i SA 4 firmy Crown cztery głośniki zaekranowe JBL.

Największą różnicą jest źródło światła. W poprzednim projektorze była to lampa ksenonowa, tutaj jest moduł lasera LGB. To są banki półprzewodników w odpowiednim kolorze, które generują światło. Mamy do dyspozycji skalę obrazu, która umożliwi materiał niemal z każdego sprzętu, wiec praktycznie możemy wyświetlić wszystko co potrzebujemy. Dodatkowo projektor posiada wbudowany skaner. Potrzebny do tego, aby w sytuacji, gdy mamy film niespełniający najnowszych norm, w słabszej rozdzielczości, mógł sam dostosować rozdzielczość. Dzięki temu obraz zawsze będzie w pełni profesjonalny – mówi Andrzej Littman, kierownik działu obsługi kina.

Co ważne, nowy projektor jest bardziej ekonomiczny, zmniejszy w znacznym stopniu zużycie prądu. Nie powoduje również przegrzewania się projektorowni.

Miejski Ośrodek Kultury uruchomił również całkowicie nowy system sprzedaży on-line, wykorzystując ultra szybkie dyski SSD, dzięki temu zwiększono bezpieczeństwo przetwarzania danych, w tym danych osobowych klientów.

Pierwsze seanse z wykorzystaniem nowego sprzętu już dziś.

11 KOMENTARZE

 1. Brawo, super bardzo się cieszę bo 1000 razy wolę chodzić do Chemika lub do Twierdzy niż do tych Helios-ów, fotele są mega wygodne i nie ryczy ten dźwięk jak Szalony. Można normalnie obejrzeć film???

  • W Heliosie pewnie jakiś szczaw obsługuje że dźwięk tak ryczy. Przypomniał mi się teraz moment otwarcia sklepu Hiper Nova (teraz Carrefour), taki poziom muzyczki ustawili, że nie można było usłyszeć co osoba obok stojąca mówi. Po 2 minutach z tego sklepu wyszedłem.

 2. Zamiast zajmować się tym co trzeba to jak zwykle bryluje w mediach lokalnych. Pani prezydent pewnie ma już odciski od przecinania wstęg. Proponuje przejść już na emeryturę i zwolnić urząd jak p. Tudaj tyle że ta uciekła od odpowiedzialności.

 3. Naj gorse jest to że ten nowy starosta terz mie niechce o pracy przyjońć !! Ja wam jeszcze wszystkim nu pagadi !! Takiego rowa wykopiem rze sie cały Kendzierzyn żdziwi jak mie tylko z Branic wypuszczom !!

  • Co za erudycja jaki mądry tekst. Ile myślałeś Rychu lepszy… nad tym ? Tak mnie zatkało że nie wiem co napisać. Dowaliłeś mi…. Brawo ty ! Jak widać Branice już ci nie pomagają.

 4. SUPER !
  Tańsze bilety, mniej reklam, wygodniejsze fotele i teraz to…
  Helios będzie miał spory problem, a to dobra dla nas wiadomość…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj