Jeszcze cieplej! Meteorolodzy wydali trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia przed upałami

14

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Powiat kędzierzyńsko-kozielski objęty jest alertem trzeciego, najwyższego stopnia.

Miejscami temperatura powietrza już przekroczyła 27°C, 28°C i prognozuje się, że w ciągu 2-3 godzin przekroczy ona 30°C. Temperatura maksymalna wyniesie dzisiaj od 34°C do 37°C. W nocy na termometrach zobaczymy od 16°C do 19°C.

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Upał
stopień: 3
prawd. 80%

Przebieg: Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna we wtorek 19.07 od 30°C do 34°C, w środę i czwartek 20-21.07 od 33°C do 35°C, miejscami do 37°C. Temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę 19/20.07 od 15°C do 17°C, a ze środy na czwartek 20/21.07 od 16°C do 19°C.
Uwagi: Zmiana dotyczy przebiegu zjawiska. Ostrzeżenie może być kontynuowane.

Ważne:
Od: 2022-07-19 13:02
Do: 2022-07-21 20:00

14 KOMENTARZE

 1. No ale co ja mam zrobić z tym ostrzeżeniem? Zanieść je do pracy i szef mi da wolne bo za ciepło ?? Albo będę mógł na budowie posiedzieć sobie w fajnym klimatyzowanym pomieszczeniu zamiast tyrać w słońcu?
  W kurna,to oderwani już od rzeczywistości jesteście na całego.Tak to jest jak połowa Polski siedzi w biurach i urzędach,i trzeba ich ostrzegać jak wyjdą na dwór żeby im słoneczko nie przygrzało albo wiatr nie zdmuchnął czapki.

 2. A do tego wiatr pd-zach nawiewa benzen z Holdingu na Piasty. Teraz jest 29,2 µg/m³.
  W Zdzieszowicach przy tym kierunku wiatru nawiewa benzen z koksowni. Jest 4,9 µg/m³.
  Oczywiście przy wiatrach zachodnich benzen jest nawiewany na Sławięcice. Ale tam nie ma stacji pomiarowej więc mieszkańcy Sławięcic żyją w nieświadomości tego ile benzenu wdychają. Podobnie mieszkańcy Raszowej wdychają trzy razy więcej niż mieszkańcy Zdzieszowic. Ale problemu nie ma bo tam nikt nie mierzy stężeń benzenu.

  • Po głębszym namyśle stwierdzam, że to nawet dobrze, bo przynajmniej nikt się nie czepia o moje wiatry po starej kapuście kiszonej, co mi jeszcze zalegała.

   • Podszywasz się bezczelnie pod mój nick. I stosujesz chamsko zasadę aby rozmówcę ośmieszyć. Nie stać Cię na merytoryczną dyskusję. To o czym ciągle piszę zostało potwierdzone przez kontrolę GIOŚ na wniosek senatora Godyło.
    Wierzę, że kropla drąży skałę i w końcu doczekam się rozszerzenia sieci stacji moniturujących chemiczne zanieczyszczenia powietrza. Szczególnie jest to ważne gdyż w perspektywie dwóch lat pojawią się nowe firmy na Polu Południowym, których produkcja też będzie związana z emisją związków chemicznych.

    • Alina naprawdę doceniam twoje zaangażowanie,ale zrozum że w K-K to jest walka z wiatrakami.
     Kto zanieczyszcza?
     Duże cztery zakłady w okolicy.Nikt i żadna instytucja nie podejmie żadnych kroków w celu ograniczenia i ukarania bo to żywiciele i pracodawcy naszego regionu,Tysiące miejsc pracy,kasa do budżetu,podatki itp.
     Czy ty masz 20 lat że nie rozumiesz tych zależności?

     • Hahahaha mam 20 ale do setki. Ale z ciebie flirciarz:))) No i mam 20 szarych komórek, z czego 20% działa. Ale przy pikach benzenu to tylko jakieś 10%. Już teraz rozumiesz?

 3. Do @Jerry.
  Ale ja nie walczę z wiatrakami. Ja postuluję, w oparciu zresztą o wyniki badań zainicjowanych przez Senatora Godylę, aby postawiono stacje pomiarowe tam gdzie najprawdopodobniej są stężenia znacznie przekraczające dopuszczalne średnioroczne 5 µg/m³ benzenu. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli nie będzie przekroczeń to mieszkańcy Sławięcic odetchną spokojnie, a jak będą to musi się tym zająć WIOŚ i zmusić trucicieli do zmniejszenia emisji.
  Nie żałuj @Jerry tych firm. Oni trzepią taką kasę, że dla nich hermetyzacja produkcji to mały pikuś. Ale jak nie muszą to nie robią. I tyle. To my wychodzimy na naiwnych głupków.

  • Pisanina na forum internetowym to jeszcze nie składanie postulatów. Mając na uwadze twoje 20 lat do setki myślę, że w ten sposób szczytujesz przed snem. Tym bardziej że dużo postów palcujesz w późnych godzinach wieczornych.

Skomentuj