Jest wyrok za śmierć w barze. Według sądu sprawca działał nieumyślnie

17

Przed Sądem Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu zakończył się proces Przemysława W., który został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci 47-letniego mężczyzny 30 czerwca 2018 r. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

Sąd I Instancji w wydanym w dniu 7 czerwca 2019 r. wyroku w pełni podzielił ustalenia poczynione przez prokuratora, uznając Przemysława W. winnym tego, że w dniu 30 czerwca 2018 r. zadał Markowi B. co najmniej jedno uderzenie w głowę, wskutek którego pokrzywdzony upadł na betonowe podłoże, doznając obrażeń śródczaszkowych, w następstwie których zmarł w dniu 5 lipca 2018 r.

Nadto oskarżonemu przypisano sprawstwo przestępstwa polegającego na uderzeniu Janusza J. pięścią w twarz, który pospieszył z pomocą Markowi B. Uderzenie to spowodowało naruszenie czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia trwające nie dłużej niż siedem dni.

Do opisanych zdarzeń doszło przed jednym z lokali na terenie Kędzierzyna-Koźla.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci Marka B. (art. 155 kk) Przemysławowi W. została wymierzona kara trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast za występek popełniony na szkodę Janusza J. (art. 157 § 2 kk) Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu wymierzył 29-latkowi karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. Kary te zostały następnie połączone w ramach kary łącznej, której wymiar określony został na trzy lata i dwa miesiące pozbawienia wolności.

Nadto na rzecz bliskich Marka B. zasądzona została nawiązka tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w wysokości łącznej 40 000 zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

17 KOMENTARZE

  • Drogi sędzio ludowy, jaki wyrok Ty byś zasądził?
   Czy sprawca miał w ręku nóż, czy pistolet? Uderzając chciał zabić? Skoro to była „tylko” bójka i Marek nieszczęśliwie upadł uderzając o beton to jaką kwalifikację czynu byś przyjął?
   Nieumyślne spowodowanie śmierci zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat. W tym przypadku zasądzono więcej niż połowę zapisanej w kodeksie kary. Czy uważasz, że powinna za to być kara śmierci?

   Fantastyczna cecha Polaków: każdy jest najlepszym trenerem na świecie, siedząc w fotelu przed telewizorem. Teraz jeszcze okazuje się, że większość Polaków jest najlepszym sędzią Sądu karnego.

 1. 3 lata za zabicie czlowieka? Czy to sa jakies zarty? Kogo obchodzi czy umyslnie czy nie, zabil – powinien dostac 25 lat. Efekt jest taki sam jakby dzialal umyslnie, czlowiek nie zyje. Sad powinien orzekac kare za skutek a nie za okolicznosci. Mam nadzieje ze prokuratura sie odwola.

 2. To jest jakiś żart?
  Gość nie żyje, sprawca dostaje 3 lata i dwa miesiące. Kabaret!!!
  Wyjdzie po półtora roku za do re sprawowanie i znowu kogoś zabije.
  To nie jest wyrok, który czegoś nauczy tego człowieka. Chyba tylko tego, że prawo nie działa. Bo to są jawne jaja!!!!!!!!
  Poczucie bezkarności może doprowadzić do kolejnej tragedii.
  Jeśli chodzi o zadośćuczynienie w wysokości 40000zł. To jest brak szacunku dla rodziny i śmieszna kwota. Biorąc pod uwagę dramat całej rodziny.
  Współczuję całej rodzinie.
  ,,Bohater” całej tej akcji powinien być podany z imienia i nazwiska, oraz powinni go pokazać społeczeństwu, żeby wiedzieli kogo mają się bać ja ten oprych wyjdzie za niedługo na wolność.

 3. Uderzając kogoś należy się liczyć z tym że cios może zabić. Ktoś może doznać stresu, w wyniku którego może nastąpić zawał serca. Więc koleś za to co zrobił ma iść do pierdla na co najmniej 20 lat a nawiązka 3 miliony. Wtedy można wspomnieć o sprawiedliwym wyroku, a tak dupa…

 4. Wyjdzie za 2 lata, bo pewnie rok juz przegarował. Jak wyjdzie to może spotka w knajpie prokuratora, sędziego. Nie, nie będzie się mścił, gentelmeńsko postawi kolejkę.

  Tyle jest warte życie…

 5. ten peerelowski sędzia nawet dodawać nie umie: 3 lata + 4 miesiące = 3 lata + 2 miesiące, jak to mówił jeden z naszych prezydentów: durnia macie za …… a wysokość zadośćuczynienia to chyba z zawiści, żeby nie było większe od pensji sędziego

 6. Ojjjj tam, oj tam. I tak dobrze że dostał JAKIKOLWIEK WYROK?

  Parę lat temu kierowca po pijanemu rozwalił auto jadące z naprzeciwka, przejechał podwójną ciągłą- zabijając kobietę kierującą autem?

  Sąd w Matołkowie długo kombinował i WYDAŁ wyrok – kur… KURDE, że pijany kierowca miał jakiś bardzo powazne problemy rodzinne, w pracy, itd, itp, – takie tam PITU, PITU?
  A za zabicie kobiety facet NIE SIEDZIAŁ ani 1 godziny !!!!??

  Zaraz po wypadku nawet prokurator NIE WNIOSKOWAŁ o areszt dla sprawcy?

 7. A ilu z Was w tej konkretnej sprawie ma pretensje do obecnego rządu ? Przecież gdyby Ziobro w nowelizacji napisał, że za to jest 15 lub 25 lat ciężkiego pierdla, to nawet sędzia, który byłby wujkiem sprawcy nawet by nie zipnął !
  OGARNIJCIE SIĘ !

 8. A jak komuś wejdziesz na ścieżkę rowerową, gdy on będzie jechał. I ten ktoś się wystraszył i upadnie uderzając głową w krawężnik i zginie. To też dozywowocie, czy 25lat?

Skomentuj