Jest szansa, że na ulicy Wojska Polskiego powstanie kolejne przejście dla pieszych. Miasto reaguje na głosy mieszkańców

20

Na ulicy Wojska Polskiego piesi przechodzący w miejscach niedozwolonych są codziennym widokiem. Mieszkańcy ryzykują, bo według nich odległości między jednymi pasami a drugimi są zdecydowanie za duże. Miasto rozważy utworzenie jeszcze jednego przejścia dla pieszych. 

Ulica Wojska Polskiego ma aż siedem przejść dla pieszych, jednak na odcinku, gdzie ruch pieszych jest największy ze względu na znajdujące się po obu stronach punkty hadlowo-usługowe, zebry dzieli od siebie około 200 metrów. Dlatego wielu mieszkańców miasta przekracza jezdnię w miejscu niedozwolonym. Szczególnie, że układ chodników i zejścia prowadzące w stronę jezdni wręcz do tego skłaniają.

Ten problem opisaliśmy w naszym niedawnym artykule, który spotkał się z bardzo dużym odzewem mieszkańców. Zdecydowana większość z nich opowiada się za stworzeniem dodatkowego przejścia na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Pionierów i Harcerską.

Ulica Wojska Polskiego na początku tego roku została przejęta przez miasto. Wcześniej administrował nią powiat. Czy są szanse na stworzenie dodatkowego przejścia?

Taka opcja zawsze jest możliwa. Jednak, aby powstały tam kolejne pasy, musimy  uzgodnić to z komisją ruchu drogowego. Jeżeli jest zapotrzebowanie to staramy się robić pasy zawsze tam, gdzie pojawia się potrzeba. Bierzemy pod uwagę głosy naszych mieszkańców – mówi Artur Maruszczak, zastępca prezydenta miasta.

W tym rejonie mogłoby powstać kolejne przejście dla pieszych.

20 KOMENTARZE

 1. Po to jest miasto żeby reagowało na głos mieszkańców, nie zapominajmy kto tu dla kogo pracuje, chyba raczej nie mieszkańcy dla Pani Prezydent…

 2. …..Miasto reaguje na głosy mieszkańców….. To nawet widać jak reaguje ! Pani Nowosielska tylko się afiszuje w mediach. Pewnikiem szykuje sobie po prezydenturze „gniazdko polityczne” u boku Trzaskowskiego.

 3. W tym mieście nawet na obwodnicy co chwilę przejście dla pieszych albo rondo, w centrum co 100 metrów przejście dla pieszych i rowerów przejazd. Jazda samochodem przez Kędzierzyn-Koźle staje się niebezpieczna i uciążliwa. Powinniśmy zdać sobie sprawę że ulice są do jazdy samochodem. Niestety to miasto zamiast ulic zmierza w kierunku deptaków. Przebudowywane ulice są coraz węższe a samochodów coraz więcej, czy ktoś podpisując projekt przebudowy badał natężenie ruchu ?

  • Ależ, przecież będą wybory i będzie można liczyć na głosy tych którym zrobią przejście przez ulicę co 12 i pół metra

  • Wystarczy pieszych dołem lub górą puścić ale po co – Naród musi mieć problem i najważniejsze żeby żarli się między sobą !

 4. Niech odmalują pasy przy aptece przy postoju taksówek w Koźlu. Chodzi tam młodzież do szkoły a pasów już nie widać.

 5. Niech jeszcze przy aptece i przychodni zrobią coś z tym żywopłotem bo zasłania dzieci i osoby starsze niskiego wzrostu. Raz bym tam senatora Peczkisa potrącił bo nie widziałem go jak do przejścia się zbliżał na rowerze. Dobrze, że nic się nie stało bo byłaby afera jak z Seicento…

 6. Panie i panowie policjanci,od tygodnia obowiązuje do 50 km/h na terenie zabudowanym w czasie dnia i nocy,zapraszamy p.policjantów na ul.Grunwaldzką na osiedlu Kużniczka po godz.20.Przygotujcie(policjanci) duży plik do wypisywania mandatów,bo może wam zabraknąć wniosków do karania kierowców!

 7. Miasto czyli kto ma reagować na głosy mieszkańców ? Bo na pewno nie magistrat. Są ślepi i głusi na problemy społeczne. Miał być zrobiony park kozielski w końcu magistrat otrzymał na ten cel ponad 6 mln. zł. O czym wówczas chwaliła się p. prezydent w wywiadzie przeprowadzonym przez p. Szopińskiego TVM K-Koźle pt.”Zielono mi” na tle ohydnego placu zabaw. Coś tam zrobiono – t.z. ścieżki i parę ławek (mniej niż było) które zostały zniszczone. Ale plac zabaw nadal zamiast bawić to straszy. Jakiś czas temu redakcja KK24 informowała że podjęto decyzje o wymianie uszkodzonych ławek. Jak na razie nic w tej kwestii nie poczyniono. Podobnie jak z obiecankami p. prezydent z ubiegłego roku – a mianowicie zasadzenia. W Azotach obok OKKa zrobiono skalniaki, nasadzono roślinność, zrobiono ścieżki i sporą ilość ławek wręcz jedna obok drugiej. A zabytkowy park jedyny taki na skalę europejską jakby piąte koło u wozu. Pieniądze wzięto prawie nic nie zrobiono. Czy p. prezydent nie jest wstyd ?

 8. Od Damrota do Harcerskiej niech zrobią na całej długości pasy i kierowcy będą się modlili żeby mogli przejechać. Chodzą po tych pasach jak święte krowy, zero bezpieczeństwa, nim wejdziesz na pasy zobacz czy auto nie nadjezdza i czy wychowuje, bo na kuzniczkach miejsca brak

  • (Chodzą po pasach) bo takie jest ich prawo a ty jako „niedzielny kierowca” powinieneś się o tym wiedzieć. Takie chamy bo inaczej nie można nazwać, zapominają że sami często są pieszymi. Siądzie taki za kierownice i zapomina o wszystkim. Myśli że wszystko mu wolno. Oczywiście piesi też czasem zachowują się nie odpowiedzialnie a zwłaszcza tam gdzie nie ma oznaczonego przejścia dla pieszych. W społeczeństwie jest roztargnienie, brak kultury i brak ograniczonego zaufania czyli bezpieczeństwo.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj