Jest szansa na budowę nowego posterunku policji w Bierawie. Radni dali zielone światło inwestycji

6

Po latach przerwy na terenie gminy Bierawa znów może stanąć posterunek policji. Rada gminy Bierawa wyraziła zgodę na nieodpłatne przekazanie na rzecz Skarbu Państwa działki sąsiadującej z siedzibą urzędu.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni z gminy Bierawa podjęli decyzję o przekazaniu na rzecz Skarbu Państwa działki o powierzchni 0,185 hektara znajdującej się na tyłach urzędu gminy z przeznaczeniem jej pod budowę posterunku policji.

– Od kilku lat na terenie gminy nie funkcjonuje żadna stała siedziba policji, a jedynie pełnione są dyżury w budynku urzędu. Projekt ponownego powrotu komisariatu do gminy chodzi nam po głowie od kilku lat, ale nie było ku temu warunków. Teraz ruszył państwowy program umożliwiający takie działanie. Skontaktowałem się z komendantem powiatowym policji, który pozytywnie zaopiniował pomysł utworzenia posterunku w gminie, tak samo jak komendant wojewódzki – wyjaśnia wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

Ostateczna decyzja w sprawie utworzenia na terenie gminy stałego posterunku będzie należała do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Uchwała podjęta przez radę wejdzie w życie, jeśli zapadnie pozytywna decyzja dla budowy posterunku. Jeśli wniosek nie zyska akceptacji, działka pozostanie w zasobach gminy.

6 KOMENTARZE

  1. Posterunek w Bierawie ? A kto obsadzi go ludźmi, pomysł słaby. Wiecie w ogóle co to jest Posterunek, jaka jest jego struktura ?

  2. Ale po co? Zero przestępczości czy innych problemów, a chyba że istnieje potrzeba postawienia tajnej siedziby drogowców-radarówców. Tego potrzebuje budżet.

  3. A może gmina weźmie podejmie jakieś kroki w celu wyremontowania drogi Stara Kuźnia-Ortowice. Dziura na dziurze, żeby minąć się z drugim autem trzeba stanąć bo przez dziury nie ma jak zjechać nawet na pobocze. Jak dla mnie porażka

    • Droga jest powiatowa i zostanie w przyszłym roku w końcu zrobiona. Tak że jeszcze trochę cierpliwości i będzie dobrze – będzie nawet ścieżka rowerowa.

      • Cierpliwości? Cały czas remont tej drogi jest spychany na boczny tor. Postawienie znaku 40kmh nie załatwia sprawy, bo tam nie da się jechać z taką prędkością przez te dziury, często trzeba zhamować auto żeby się minąć i nie uszkodzić opon i felg

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj