Jest realny termin otwarcia nowych basenów w Azotach. Będzie prezent na Dzień Dziecka

10

Podano ostateczny termin zakończenia inwestycji i otwarcia nowego kompleksu basenów w Azotach.

Gdyby pierwotnie ustalona data została utrzymana, na ternie nowego kompleksu basenów właśnie przecinana byłaby wstęga. Zakończenie inwestycji realizowanej od marca 2016 roku mocno się opóźni. Najpierw mówiono o początku przyszłego roku, teraz wiadomo już, że poślizg będzie większy.

– Planujemy, że inwestycja zostanie zakończona do czerwca przyszłego roku – poinformował Artur Maruszczak, zastępca prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Z czego wynika opóźnienie?

– Niestety, już w trakcie realizacji musieliśmy poczynić zmiany w projekcie. Planowaliśmy ogrzewanie gazowe, ale po ponownej analizie doszliśmy do wniosku, że taniej i korzystniej będzie podłączyć się do naszej sieci ciepłowniczej. Program funkcjonalno-użytkowy zakładał także umieszczenie dużej liczby paneli fotowoltanicznych. Okazało się, że nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego zmieścić – wyjaśnia Artur Maruszaczak.

To nie wszystko. Bardzo problematyczny okazał się też budynek, na bazie którego zdecydowano się stworzyć nowy obiekt. Szybciej i taniej prawdopodobnie byłoby budować od zera.

– Zachowanie elementów tego obiektu może nie było najlepszym rozwiązaniem. Tych kilka wydawałoby się drobnych rzeczy spowodowało, że termin musiał zostać przesunięty – zaznacza wiceprezydent.

Wykonawca inwestycji ostatecznie zdecydował się na zmianę projektanta, który wcześniej przygotował program funkcjonalno-użytkowy. Obecnie rozważana kolejna modyfikacja – wewnętrzna niecka rekreacyjna, tak jak zewnętrzna, również miałaby zostać wykonana ze stali nierdzewnej. Projekt zakłada, że będzie wyłożona płytkami. Modyfikacja może jednak zwiększyć koszty inwestycji.

„Wodne Okko” będzie działać jako obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nowy schemat organizacyjny jednostki ma wejść w życie wraz z początkiem przyszłego roku.

– Po wszystkich analizach zadecydowaliśmy, że najlepsze rozwiązanie to zarządzanie obiektem przez MOSiR. Nie musimy powoływać odrębnej spółki – tłumaczy prezydent Sabina Nowosielska.

Obecnie miasto zatrudnia w oparciu o umowę zlecenie dwie osoby, które przygotowują koncepcję ekonomiczno-organizacyjną funkcjonowania kompleksu. Znajdzie w nim pracę kilkadziesiąt osób. Niewykluczone, że w przyszłości zarządzanie „Wodnym Okkiem” i krytą pływalnią zostanie połączone.

10 KOMENTARZE

 1. Jeśli już mają być modyfikacje projektu to może by naprawić podstawowy błąd i zrobić pełnowymiarowy basen pływacki 25 metrów jako alternatywa dla pływalni !!! Obiekt mógłby być wówczas pełnowartościowy jak i tak będzie budowany za ponad 20 mln zł !!!
  Miasto ma szkoły pływackie , grupy ratowników , dużo szkółek i innych zajęć , grafik w tygodniu praktycznie pełny i nie można swobodnie popływać !!!
  ZMIEŃCIE TO BO PÓŹNIEJ BĘDZIECIE ŻAŁOWAĆ !!!!

 2. Żałować to będą mieszkańcy, że wybrali sobie takich Prezydentów, nie zaś władza. Ta nigdy nie ma sobie nic do zarzucenia – decyzje są są najwłaściwsze, racjonalne i oczywiście jedyne słuszne!

 3. To Miasto jest od 30 lat ogarnięte za każdym razem nieudolną Władzą, która nie ma pomysłu, nie miała i nie będzie miała na tą smrodlawą dziurę. W wielu miastach myśli się racjonalnie, tylko w tym grajdołu nie tykalna Władza wpada na pomysł budowania na zgliszczach czegoś, czego nie pilnowała, nie dbała o to np: Wodne Okko na ruinach starego basenu i lodowiska (koszt 20,5 mil, urząd miasta – który obecnie po 6, 7 latach wygląda jakby nie miała gospodarza – ściany popękane, brudne korytarze, cieknące rynny, no i parking dla urzędasów, Mieszkaniec nie ma gdzie zaparkować – koszy ponad 20 mil, hala Azoty zbudowana na zgliszczach planowanego krytego lodowiska – nie będę opisywał stanu tech. Należy zapytać pracowników MOSiR. Remont za prawie 8 mil krytej pływalni przy Al. J.P. II . I nikt z tej tak zwanej Władzy nie odpowie dyscyplinarnie za popełniane błędy, które zniszczyły i niszczą te Miasto.

  • To prawda, jak dotąd rządy sprawowane w K-K były na ogół nieudolne (a obecna władza jest już wyjątkowo nieudolna). Wciąż jednak mam nadzieję że wreszcie pojawi się prawdziwy gospodarz, który dobierze sobie odpowiednich ludzi, dla których dobro miasta i jego mieszkańców (a nie własne) będzie najważniejsze! I którzy będą sprawować opiekę nad K-K w sposób jak najbardziej RACJONALNY, czerpiąc przy tym z najlepszych doświadczeń innych samorządowców.

   • jb
    Przestań srać stereotypami typu „”rządy na ogół nieudolne, a obecne to już szczególnie”,mam nadzieję „że pojawi się prawdziwy gospodarz”
    Napisz konkretnie o co ci chodzi
    Opiekę powinni sprawować nad Tobą.
    Po wpisie widać jaki jesteś żałosny.

    • @reko: szczerze mówiąc szkoda mi ciebie, skoro twoim głównym argumentem jest prezentowanie agresji słownej w stosunku do adwersarza. Nie mam zamiaru tracić czasu na wchodzenie z tobą w jakąkolwiek dyskusję. Bez odbioru.

 4. jakieś to dziwne. Wojewoda najpierw chciał zaorać Kędzierzyn-Koźle a teraz mu się odmieniło? Nawet nie wiem jak ten wojewoda w województwie opolskim się nazywa. Do tej pory Kędzierzyn-Koźle był miastem-sierotą, bezdomnym miastem i tu nagle wojewoda opolski coś sobie przypomniał. Teraz panie wojewodo podaj swoje nazwisko skoro postanowiłeś też być wojewodą dla Kędzierzyn-Koźla a nie zabójczym wrogiem.

 5. W Gliwicach ulica Wieczorka przechodzi rewitalizację pojawią się na niej ogródki piwne,parkingi dla samochodów osobowych,nowe chodniki,odnowione zostaną elewacje niektórych budynków.Wszystkie te zamiary Urząd Miasta Gliwice ogłosi w wydawanej przez siebie bezpłatnej gazetce pokazując wizualizację.Widziałem to osobiście.W Kędzierzynie Koźlu wojewoda nakazał dekomunizację i zmienił nazwę ulicy Wieczorka na Kośnego.Czyżby to nie był ten sam Wieczorek???

Skomentuj