Jest reakcja klubu radnych SN-KO na słowa Tomasza Schellera. „To przykre i niezrozumiałe”

12

Jak dzisiaj informowaliśmy, radny Tomasz Scheller po ostatniej sesji rady miasta wystąpił z klubu radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska – zaledwie kilka miesięcy po wyborach, w których startował z list komitetu o tej samej nazwie. Jak tłumaczy, decyzja wynika z braku „porozumienia i presji”, których nie może pogodzić z wyznawaną niezależnością. Więcej: Tomasz Scheller opuścił klub radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska

Przed chwilą otrzymaliśmy stanowisko klubu radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska, w którym ustosunkowują się do zarzutów Schellera. Publikujemy je w całości:

OŚWIADCZENIE KLUBU RADNYCH SABINY NOWOSIELSKIEJ-KOALICJA OBYWATELSKA

W związku z ukazaniem się artykułu na portalu KK24.pl dotyczącego złożonej przez Radnego Tomasza Schellera rezygnacji z członkostwa w Klubie Radnych Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska, wyrażamy zaskoczenie postawą i sposobem Jego działania oraz przedstawioną argumentacją.

Członkostwo w Klubie było i jest dobrowolne. Radny Tomasz Scheller podpisując deklarację przystąpienia do Klubu, podjął decyzję o wzajemnej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców bez żadnych nacisków i presji. W myśl ustawy o samorządzie gminnym, każdy radny jest zobowiązany kierować się dobrem wspólnoty samorządowej i utrzymywania więzi z mieszkańcami. Członkostwo w Klubie nie ogranicza radnym prawa reprezentowania interesów swoich mieszkańców oraz występowania w ich imieniu w każdej sprawie publicznej. Członkowie Klubu głosują podczas sesji oraz komisji zgodnie ze swoim sumieniem, posiadaną wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozpatrywanych spraw. Jeżeli zobowiązanie do sumiennego wypełniania obowiązków Radnego, w tym uczestnictwo w posiedzeniach komisji, sesjach Rady Miasta oraz Klubu Radnych zgodnie z regulaminem Klubu Radnych jest także nie do zaakceptowania, to nie potrafimy zrozumieć postawy i zachowania Tomasza Schellera. Dyskusje na spotkaniach Klubu odbywały się z możliwością swobodnego i merytorycznego wypowiadania się. Potwierdzeniem tego niech będzie dyskusja i głosowanie Tomasza Schellera podczas uchwalania budżetu miasta na 2019 rok. Nie mamy wpływu na niezadowolenie kolegi Radnego. W wypracowanym stanowisku Klubu Radnych nie zawsze jest jednomyślność, tym samym argument przedkładany przez kolegę Schellera o braku możliwości swobodnego wypowiadania się jest niezgodny z prawdą.

Należy zaznaczyć również, że Tomasz Scheller na tej samej sesji złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Osiedla Sławięcice, gdzie miał i ma jako Radny niezależny możliwość działania na rzecz mieszkańców swojego osiedla. Nasuwa się więc pytanie: czyżby radni osiedlowi Sławięcic również „stosowali naciski” względem Jego osoby? To pozostawimy bez komentarza. Decyzja Radnego Tomasza Schellera jest dla nas przykra i niezrozumiała, jednakże my jako Klub Radnych Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska, nie rezygnujemy ze współpracy z naszym Kolegą, jak i Radnymi z pozostałych Klubów.

z poważaniem

Klub Radnych Sabiny Nowosielskiej – Koalicja Obywatelska

12 KOMENTARZE

  1. A MOŻE KLUB ZACZNIE WRESCIE DZIAŁAĆ NA RZECZ MIASTA I MIESZKANCÓW A NIE ZAJMOWAĆ SIĘ POLITYCZNYMI DZIAŁANIAMI I PROMOWANIU NIENAWIŚCI W STOSUNKU DO WSZYSTKICH INNYCH NIŻ FAN KLUB prezydentowej . Sam sposób podziału funkcji w komisjach świadczy o upartyjnieniu samorządu w imię własnych partyjnych interesów . Teraz nikt i nic nie może zagrozić działaniom prezydenckiej trójcy w dalszym działaniu na szkodę miasta . I to nic że kolejne miliony idą w błoto i miasto popada w dalszą degradację – układ wzajemnej adoracji przełknie kolejne 20 mil na basen czy przeksięgowane w dziwny spośób 4 mil z sprzedaży portu . Kolejna partyjna koleżanka zostanie szefową miejskiej spółki w imię współpracy po z komitetem a może dyrektorem basenu- przepraszam ale zapomniałem ten etat jest od roku zajęty – mimo nie ukończonej budowy basenu.

    • jak kiedyś pisał p. Masalski „lud wybrał, lud ma”. wybory to zwyczajna fikcja: ci co mają się dostać do rady miasta czy powiatu są rozstawieni jak zawodnicy w turnieju tenisowym. skład rady jest taki żeby zagwarantować 100 % poparcia dla prezydentki w każdym ważnym głosowaniu i to niezależnie od tego czy parę osób się zbiesi. w zasadzie rządzi prezydentka, urząd wykonuje jej polecenia. rada jest tylko po to żeby przyklepać te decyzje. w tej sytuacji rada jest dla mieszkańców zupełnie zbędna – za wyjątkiem dodatkowej kasy dla uzupełnienia zarobków radnych. nie przypominam sobie żeby w ciągu ostatnich kilkunastu lat rada choć jeden raz z własnej inicjatywy podjęła uchwałę, która byłaby nie uzgodniona z prezydentem/prezydentką. jakieś idiotyczne opory przy absolutorium i tak nie mają szans na wzruszenie tej opoki. a jakby co to i rio przyklepie zgodnie z „linią partii”.
      kiedyś szeptano kto to wszystko ustawia w mieście, teraz jakoś jest o tym cisza.

  2. Mylę się, czy nie że tym miastem zarządzają osoby rodzinnie związane z byłą pzpr? Kim byli ich wstępni? Taka to, tzw. PO-KO. PO już tu nie ma, bo jest Komitet SN, a komitety zawsze źle się polskim patriotom kojarzyły…
    Lizusy może i będą trwać, a inni? Czas pokaże.

Skomentuj