Jest przetarg na przebudowę ulicy Spacerowej. Będzie łatwiejszy dojazd do Pola Południowego

5

Starostwo Powiatowe szuka firmy, która wyremontuje blisko kilometrowy odcinek ulicy Spacerowej. Przebudowa ma planowo rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Przebudowa fragmentu ulicy Spacerowej jest częścią większej układanki, która pozwoli na wyprowadzenie ruchu ciężarowego na nowo wybudowaną obwodnicę północną miasta, zapewniając jednocześnie dogodny dojazd do zakładów powstających na Polu Południowym. Najważniejszym jej elementem było wybudowanie samej obwodnicy, która od kilku tygodni jest dostępna dla kierowców.

Obecnie Pole Południowe z drogą krajową nr 40 łączy ulica Spacerowa, której zarządcą jest starostwo powiatowe. Stan drogi od dawna jest zły, ale głównym problemem jest wysokość wiaduktu w ciągu ulicy Spacerowej, dlatego projekt przebudowy zakłada obniżenie niwelety jezdni.

– W tej chwili jest to dla nas priorytetowa droga, mamy promesę rządową na ponad 3 miliony złotych. Ogłosiliśmy już przetarg na zadanie, mamy nadzieję, że wiosną uda się ruszyć z robotami – poinformował starosta powiatu Paweł Masełko.

Dofinansowanie dla powiatu pochodzi z drugiej edycji Polskiego Ładu. Oferty przetargowe można składać do 3 stycznia. Prace rozpoczną się po zakończeniu trwających robót na wojewódzkiej 408.

5 KOMENTARZE

  1. A to ci numer!!!! Czyli że co? Jest jakiś promyk nadzieji że ulica gliwicka będzie wyremontowana przed terminem. Już wiem, niech wygrają te paproki przetarg to szybciej się wyniosą z 408. Jak zablokują spacerową i nie będzie tam dojazdu, może szybciej zbankrutują. Przy okazji mam nadzieję że przewidzieli tam przepompownie aby po obniżeniu w razie ulewnych deszczy droga była przejezdna.

  2. Nie wiem czy to jakieś aktualnie zdjęcie ale z tego co widzę to te rusztowanie jest źle postawione !!! Gdzie jest BHP? Jeśli tak będą pracować pracownicy od piaskowania to się może źle skończyć!!! Szelek to tam chyba też nie było widać tylko wąż od piaskarki i drugi z powietrzem do oddychania

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj