Jest polna droga, będzie asfaltowa ulica z oświetleniem. Niebawem remont ulicy Herberta w Koźlu

1

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Herberta i budowę kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Jasińskiego w Koźlu. Zadanie warte niespełna dwa miliony złotych zrealizuje firma Technical Solutions.

Przy obu ulicach znajdujących się na osiedlu Zachód w ostatnich latach powstaje dużo nowych domów. Ich mieszkańcy od dłuższego czasu upominali się o poprawę warunków dojazdowych do swoich posesji i już niebawem osiągną swój cel.

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na gruntowną przebudowę ulicy Herberta, obejmującą m.in. ułożenie asfaltowej nawierzchni, budowę oświetlenia ulicznego i kanalizacji wzdłuż ulicy. W ramach inwestycji w ciągu ulicy Jasińskiego powstanie kanalizacja deszczowa.

Do przetargu na realizację zadania zgłosiło się sześć firm. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez Technical Solutions sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, które prace wyceniła na niespełna dwa miliony złotych. Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 210 dni od przekazania placu budowy.

1 KOMENTARZ

  1. Cieszymy się, że ulica Zbigniewa Herberta będzie asfaltowa i z oświetleniem (dla dwóch budynków), ale co z ulicą Tadeusza Jasińskiego (gorzej niż polną drogą, bez gumowców nie przejdziesz)???
    Na ulicy Jasińskiego jest 9 budynków. Chodzimy po błocie bez oświetlenia, zarówno dorośli jak i dzieci. Mam nadzieję, że Pani Prezydent dotrzyma słowa danego mieszkańcom ulicy Jasińskiego, że jak będzie kanalizacja burzowa, to również będzie asfaltowa nawierzchnia i oświetlenie. Zapraszam Panią Prezydent na spacer ulicą Tadeusza Jasińskiego.
    Pozdrawiam. Józef Żurawicki

Skomentuj