Jest pierwszy komitet wyborczy w Kędzierzynie-Koźlu: Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska

10
Trudne negocjacje przedwyborcze zakończyły się decyzją o wspólnym starcie. Foto: archiwum PO

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała pierwszy przed październikowym głosowaniem komitet wyborczy w Kędzierzynie-Koźlu. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze nieoficjalne informacje – prezydent Sabina Nowosielska jednak wystartuje razem z Platformą Obywatelską.

Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska jest już formalnie zarejestrowany. Jego pełnomocnikiem wyborczym został wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak, a pełnomocnikiem finansowym Ewa Stogniew. To oznacza koniec trwającego kilka tygodni przeciągania liny pomiędzy prezydent Sabiną Nowosielską a lokalnym kołem Platformy Obywatelskiej.

– Udało nam się porozumieć. Jako prezydentowi i radnym dobrze nam się współpracowało przez ostatnie cztery lata. To był owocny czas. Miasto w tym czasie bardzo się zmieniło i mieszkańcy to dostrzegają. Dlatego postawiliśmy na dalsze współdziałanie i stworzenie wspólnego komitetu wyborczego. Niebawem przedstawimy mieszkańcom naszą propozycję na kolejną kadencję – zapowiada prezydent Sabina Nowosielska.

Na początkowym etapie negocjacji przedwyborczych Sabinie Nowosielskiej i lokalnej Platformie Obywatelskiej nie było po drodze. Kędzierzyńskie koło ugrupowania pod przewodnictwem Michała Nowaka podjęło nawet uchwałę stwierdzającą, że ugrupowanie wystawi własnego kandydata na prezydenta. Notabene, do dziś jest ona w mocy. Kością niezgody był głównie rozdział miejsc na listach. Ostatecznie udało się porozumieć, na co, jak wiadomo, naciskały władze regionalne PO. Miejsca na listach zostaną podzielone po połowie, duża część kandydatów jest wspólna, jak wspomniany Artur Maruszczak, który, będąc najbliższym współpracownikiem Nowosielskiej, jest jednocześnie członkiem PO.

Listy wyborcze komitetu nie zostały jeszcze zgłoszone, podobnie jak kandydat na prezydenta, ale w tej sytuacji oczywistym jest, że będzie nim Sabina Nowosielska.

10 KOMENTARZE

  1. No to NIE zagłosuje na Panią Nowosielską…szkoda że wybrała PO, a wcześniej mówiła że utworzy swój komitet wyborczy. Widać jednak że kręci…może zawsze Nas wkręcała…

  2. p. Sabina ma mój głos, mimo, że nie wszystko udaje się ukończyć na czas ale wizualnie widać coś zostało w mieście zrobione. Szkoda, że poprzednicy zapuścili miasto, startujemy z 10-15 letnim opóźnieniem.

  3. po została pięknie rozegrana w kk,
    teraz to już nie wiadomo kto jest kto,
    ale wiadomo kto z kim i po co .

    masy wybierają, będzie bal ….

  4. Proszę was wyborców nie głosujcie na Panią Sabine N. Niestety mieliśmy doczynienia z jej ludźmi to jedna banda ŚCIEMNIACZY!!!! Do dzisiejszego dnia nie zobaczyliśmy uczciwie zarobionych pieniędzy:(

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj