Jest nowy wykonawca tłoczni Kędzierzyn. Po kilku tygodniach przerwy inwestycja znów ruszyła

10

Po kilkutygodniowych perturbacjach związanych z wypowiedzeniem umowy na budowę tłoczni Kędzierzyn, inwestycja została wznowiona. Operator Gaz-System wybrał firmę, która dokończy budowę obiektu.

Zawirowania pojawiły się pod koniec ubiegłego roku. Operator Gaz-System uznał, że konsorcjum firm Rafako S.A. i PBG Oil and Gas Sp. z o.o. nie wywiązuje się należycie z zawartej umowy na budowę tłoczni. W związku z dużymi opóźnieniami podjęto decyzję o odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą i nałożeniu na niego kar umownych.

Rozpoczęto poszukiwania firmy, która dokończy inwestycję. Padło na firmę Gascontrol Polska Sp. z o.o.

– Spółka ta w ramach przeprowadzonego rozeznania rynku wykazała się natychmiastową gotowością do przejęcia roli generalnego wykonawcy oraz potwierdziła wymagane doświadczenie, potencjał kadrowy, finansowy i technologiczny. GAZ-SYSTEM przekazał już plac budowy wykonawcy i obecnie trwa kontynuacja robót budowlanych, w tym wykonywane są prace montażowo-spawalnicze – poinformował nas rzeczniczka firmy Iwona Dominiak.

Prace przy budowie tłoczni rozpoczęto jesienią 2019 roku, a inwestycja miała zostać zrealizowana do końca 2021 roku. W związku z ostatnimi problemami, termin ten może zostać wydłużony. Koszt budowy tłoczni to ponad 200 milionów złotych.

10 KOMENTARZE

 1. Nie powinno się tego budować. To zagraża mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla a szczególnie osiedla Piastów oraz środowisku i tak już zatrutym. Jak to kiedyś pierdyknie to pozostanie tylko lej i kamień na kamieniu.

 2. Ktoś ładnie posmarował i w łapę dał.Ja się pytam jakie korzyści maja z tego mieszkańcy? Na zmiany będzie pracowało może 30 osób i to pewnie nie z Kk. Las zniszczony,hałas będzie szczególnie w nocy no i ta myśl że gdzieś blisko jest coś co może… Czarnobyl też był bezpieczny i najnowocześniejszy.Ciekawe czy z Piastów będą teraz ludzie uciekać byle najdalej od tego wszystkiego.

 3. Ludzie przestańcie piepszyc, żeby przesyłać i rozdzielać gaz są potrzebne tego rodzaju instalacje,. Jedne tłoczą.gaz pod wysokim ciśnieniem, inne redukują i stąd dostajesz gaz do domu, owszem wypadki się zdarzają na całym świecie ale przestańcie balamucic że jest to niebezpieczne czy hałaśliwe, cały proces odbywa się w zamkniętej hali która jest bardzo dobrze wygłuszona.

  • To ty przestań pieprzyć. Po primo jest to sieć z której do twojego domu gaz nie popłynie. Poza tym średnica rurociągu 1000mm. Przypomnij sobie Janków Przygrodzki. Tam przebiegał rurociąg o połowę mniejszy. Więc przestań pieprzyć. Las, niedalekie zakłady chemiczne jak to pieprzenie do z Kędzierzyna-Koźla pozostanie lej.
   Ty nie jesteś realistą tylko głupolem i do tego ślepym.

   • …Janków Przygodzki (koło Przygodzic) w powiecie Ostrów Wielkopolski…
    Kilkanaście metrów od mojego bloku biegną przez działkę Wspólnoty Mieszkaniowej 3 takie nitki, z czego i ta „tysiączka” (rura o średnicy 1 m i ciśnieniu 8,4 MPa!). To dopiero jest się czego bać, jak człowiek uruchomi wyobraźnię… No i dostęp właścicielom do użytkowania działki, na potrzeby wspólnoty ograniczony! Jak by tego było mało, mamy to wpisane w księgi wieczyste wszyscy (działki niewydzielone właścicielom mieszkań) i to my płacimy za to podatki od nieruchomości!!
    Wstydu nie mają – inwestor (PGNiG) najbogatsza firma w Polsce!!

 4. No.. i .. są! Są nareście w inwestycje w możliwości mieście. Ciekaw jestem po ile chodzą już mieszkanka na piastach? I co pokomunistyczne cwaniaczki? Trza wam tego było? Benzen niech bedzie z wami! Na pochybel temu grajdołowi.

Skomentuj