Jest nowy ranking „Perspektyw”. Nasze szkoły awansowały. Dla których tarcze jakości?

1

Aż cztery szkoły średnie prowadzone przez powiat kędzierzyńsko-kozielski otrzymały srebrne tarcze jakości w rankingu „Perspektyw”. Rok temu mogły się nimi pochwalić dwie placówki.

Ranking publikowany jest co roku w styczniu i pokazuje, które placówki z całego kraju radzą sobie najlepiej z kształceniem młodzieży. Wśród najlepszych szkół z Kędzierzyna-Koźla oba Licea Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1 z Koźla oraz Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach zdobyły srebrne tarcze jakości. Najwyżej notowany ze wszystkich szkół w powiecie Zespół Szkół nr 1 znalazł się na 8. miejscu w województwie. Oczko niżej Zespół Szkół nr 3. Wśród liceów na 9. miejscu znalazł się ogólniak z Kędzierzyna, a na 11. –  I LO z Koźla.

Eksperci, tworząc ranking, biorą pod uwagę wyniki maturalne oraz poszczególne osiągnięcia uczniów, np. na olimpiadach ogólnopolskich czy konkursach.

– Wynik w rankingu to również efekt dobrej polityki oświatowej powiatu, nakierowanej bezpośrednio na potrzeby uczniów – komentuje Adam Lecibil ze starostwa powiatowego.

Pełen ranking na stronie www.perspektywy.pl

Źródło: starostwo powiatowe

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj