Jest nowy prezes Grupy Azoty ZAK! Paweł Stańczyk powołany na stanowisko

26

Podczas posiedzenia w dniu 18 czerwca 2021 r. Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. dokonała zmiany w składzie Zarządu Spółki. Na funkcję Prezesa Zarządu powołano z dniem 21 czerwca 2021 r. Pana Pawła Stańczyka.

Pan Paweł Stańczyk to doświadczony menedżer w sektorze energetyczno-paliwowym, na stanowiskach w randze dyrektora, członka Zarządu i Rady Nadzorczej.

W latach 2003-2006 zastępca dyrektora departamentu strategii i rozwoju regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

W latach 2006-2016 zastępca prezydenta Miasta Ostrołęka.

W latach 2016-2018 członek rady dyrektorów w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

W latach 2016-2018 prezes zarządu w firmie Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. w Grupie PERN. Następnie do 2020 r. pełnił funkcje menedżerskie w spółkach Grupy ORLEN. W latach 2020-2021 wiceprezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. Do maja 2021 r. prezes zarządu PGNiG TERMIKA S.A.

Absolwent studiów menedżerskich MBA Energetyka na Uczelni Łazarskiego, stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nowy skład Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. przedstawia się następująco:

Paweł Stańczyk – Prezes Zarządu

Artur Kamiński – Wiceprezes Zarządu

Bolesław Goranczewski – Członek Zarządu

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

26 KOMENTARZE

 1. Zastępca, potem zastępca, a potem zapisał się do jedynie słusznej…
  Fachowiec z marzeń pracowników – będzie duzo doradców i (ich) zyski…

  • Zapewne tak. Bo harcerstwo to jest cóś. Taka jedna kiedyś była harcerką, a teraz rwie coraz to nowe stanowiska do spraw niepotrzebnych w miejskich urzędach. Jeszcze żdziebko i w nagrodę zrobią ją prezesem azotów. A co, przecież Azoty dojne są.Jej też się należy.

 2. Trzeba zajechać i wymienić wizytówki, prezesi Azot tak szybko się zmieniają, tylko Peczkis trwa na posterunku.

 3. Zarząd wybrany i to znaczyć może, że czubaty nie będzie miał obiecanego stołka. Co na to cebulowa? Za dwa lata kolejna kampania wyborcza.

 4. Ciekawe czy Chrzanowski zdąży pomalować trawę i pobielić krawężniki a może jeszcze jakiś bilboard…? najważniejsze, że rudy postąpił jak na ryżego od 2000 lat przystało…Grzesiu nie sraj we własne gniazdo bo odmrozisz sobie uszy…

 5. Jest nowy prezes, więc Buraczana już depta o posadkę dla Czubatego? Nie wydeptała fuchy dla mężulka, to dla sponsorów szuka? Czyżby pod szyldem partyjnym załatwiamy swoje interesiki? Co na to prezes wszystkich prezesów?

 6. „doświadczony menedżer w sektorze energetyczno-paliwowym” – obajtkopodobny z Ostrołęki? tak zagospodaruje Azoty jak elektrownię – do rozbiórki? facet ma jakieś rozmaite kursa, pseudomendżerskie, a nie wiedzieć dlaczego nie skończył nawet zaocznie jakiegoś kursu z chemii. sami fachowcy od prezentacji w power-pointcie (jak im to ktoś zrobi)

  • Manager nie musi być chemikiem by zarządzać fabryką nawozów, która jest w przypadku ZAK samograjem. Analogicznie nie każdy lekarz będzie dobrym dyrektorem szpitala. Dlatego Twoje argumenty są mało racjonalne i jeszcze bardziej nietrafione. Fakt, że boli gdy dobrze funkcjonującą organizacją zarządzają specjaliści wybierani z klucza politycznego.

Skomentuj