Jest nowy dyrektor Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. Placówką pokieruje Balladyna Dziuba

5

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu rozstrzygnęło konkurs na stanowisko dyrektora Domu Dziecka przy ulicy Skarbowej. Spośród szóstki kandydatów, którzy ubiegali się o fotel szefa placówki najkorzystniej zaprezentowała się Balladyna Dziuba.

Poszukiwania nowego dyrektora placówki są pokłosiem decyzji dotychczasowej szefowej domu dziecka Ewy Miller, która postanowiła przejść na emeryturę. Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, które sprawuje nadzór nad placówką pod koniec lipca rozpisało konkurs na nowego szefa.

Spośród nadesłanych zgłoszeń sześcioro kandydatów mogło pochwalić się kwalifikacjami niezbędnymi do podjęcia pracy dyrektora. Komisja konkursowa najwyżej oceniła kompetencje Balladyny Dziuby, która została rekomendowana na stanowisko. Zwyciężczyni konkursu przez lata pracowała w Miejskim Ośrodku Kultury, a w ostatnich latach związana jest z Grupą Azoty ZAK S.A.

W piątek odbędzie się posiedzenie zarządu powiatu, podczas którego ma zostać podjęta decyzja o powołaniu na stanowisko nowego dyrektora oraz czasie trwania jego kadencji.

5 KOMENTARZE

  1. cyt: „… która postanowiła przejść na emeryturę.” Tak sama z siebie postanowiła, czy było inaczej, bo to różni ludzie różnie mówią? Ludzie z MOK coraz bardziej decydują? Na układy nie ma rady?

  2. Skoro wygrała, to widocznie ma odpowiednie przygotowanie pedagogiczne do tego stanowiska. Trudno mi uwierzyć, aby na stanowisko dyrektora do Domu Dziecka powołano osobę, która takiego przygotowania nie ma. To byłoby przegięcie totalne. Nie wyobrażam sobie, aby startowała w konkursie osoba bez przygotowania.
    Powodzenia na nowym stanowisku.

Skomentuj