Jest kandydat PiS na prezydenta Kędzierzyna-Koźla. To Andrzej Chrzanowski

31

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził dzisiaj kandydatów na 40 prezydentów polskich miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Wśród nich jest także Kędzierzyn-Koźle.

O fotel w gmachu przy Piramowicza zawalczy Andrzej Chrzanowski. To nazwisko od jakiegoś czasu krążyło na nieoficjalnej giełdzie kandydatów PiS, jednak ugrupowanie wstrzymywało się z ogłoszeniem swojej decyzji. Od dzisiaj jego start jest już oficjalny.

Andrzej Chrzanowski dotąd nie pełnił eksponowanych funkcji w życiu społeczno-politycznym Kędzierzyna-Koźla. Od kilku miesięcy można było zobaczyć go jednak u boku szefa PiS w powiecie senatora Grzegorza Peczkisa. Ostatnio podczas spotkania z posłem PiS Stanisławem Piotrowiczem.

Chrzanowski zawodowo pracuje na stanowisku dyrektora ds. infrastruktury w Grupie Azoty ZAK.

Do tej pory start w jesiennych wyborach potwierdziła tylko Sabina Nowosielska. Nie przesądziła jednak, czy będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej.

31 KOMENTARZE

  • S U P E R . Kandydata nie znam . Ale po co zmieniać garnitur , kiedy pasuje jak ulał i wcale nie jest znoszony . A druga sprawa poco nowy przenicowany.

 1. w sumie nie znoszę pisiorów ale nie wiem może zagłosuję żeby rozbić ten układ w kk gdzie dostaje się prace jak ma się plecy w peło lub MN?

 2. Dołączę się do tego co powiedział śruba o tych plecach no tak jest dokładnie.
  Ale nie zgodzę się z tym żeby jakiś obcy rządził w moim mieście.
  Panom z ZAKu proponujemy się zajęli praca zawodowa i na tym się skupili

 3. Ojej jakie szczęście może nas spotkać! Czytam, że V kolumna się wyprowadzi z KK? Kętaki trzymam Cię za słowo i sprawdzę czy go dotrzymałeś.

 4. Kętaki taka zagadka? jak Pisiory nie rządzą tym miastem to przybywa mieszkańców? Jak myślisz? Liczba mieszkańców spada od wielu lat. Jeśli tempo się utrzyma za 10 lat Kędzierzyn-Koźle będzie mieć mniej niż 50 tys. mieszkańców i tym samym straci prawo do posiadania urzędu prezydenta.
  Pod koniec zeszłego roku nasze miasto liczyło 57.360 mieszkańców – z miejskiej ewidencji w minionym roku ubyło zatem 619 osób.
  Jest takie powiedzenie, które można usłyszeć od pewnego czasu „Wiesz co Cię najlepszego może spotkać w Kędzierzynie mieście możliwości? Pociąg do Opola!”
  Od wielu lat to miasto jest delikatnie mówiąc źle zarządzane w wielu dziedzinach
  i mało przyjazne dla przeciętnego obywatela, tak mi się wydaje. Ale jeśli suweren zadowolony? To gratuluję!

 5. Dyżurna plujka pluje ukrywając pod 5 nickami, fajnie ..
  Ale nic to wam nie pomoże, ludzie maja dość tuskowców i innych popłuczyn po Unii Wolności.

 6. Facet się nadaje, poważny kandydat+, sprawdzony takich nam potrzeba. Dzięki takim ekspertom+ w mig bolączki naszego miast zostaną rozwiązane. Przybędzie nam mieszkańców, rozkwitną donice, zniknie rdza, a parowóz ruszy jak Pendolino.

  Jestem przekonany, że doktor nauk Pan szanowny Peczkis proponuje nam eksperta+ od wszystkiego na miarę siebie samego. Spodziewam się rozliczenia afer z remontami dróg jakie nękają nasze miasto. Oczekuję zakończenia emisji benzenu zaraz po zaprzysiężeniu i wypowiedzeniu tak mi dopomusz panbuk+.

  Zostanie przeprowadzony audyt co oznacza, że będą zarzuty prokuratorskie za finansowe malwersacje, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Cała sitwa zostanie wymieciona i nasi+ zasiądą na eksperckich zydlach i zabiorą się do rzetelnej, ciężkiej pracy. Bedą jak te woły od świtu do nocy za szmal im się należący+ robić wszystko by lud wielbił władzę, bo władza wie lepiej.

  Kandydat z zewnątrz zawsze wie lepiej co potrzebne jest mieszkańcom. Sami przecież nie widzimy co nam potrzeba i co nam doskwiera, jedynie taka świeża krew i kreatywność dynamicznego managera to światełko w tunelu+

  Oby mieszkańcy zrzucili bielmo z ócz i wybrali co najlepsze+

 7. Piszcie tak, piszcie,
  Szybko znajdziecie się na liście.
  PiS zrobi spis,
  I każdy z Was będzie w celi kisł.
  A Pan Andrzej Chrzanowski?
  Niebawem Prezydent KK, a potem całej Polski.

 8. Ten Pan jest z PiSu jak polskie truskawki z Hiszpanii . Ściema i wrzuta na siłę by kogoś wystawić. Dajcie sobie spokój.
  Ktoś wyżej dobrze napisał. Proponujemy Panu by skupił się na pracy w ZAKu.

 9. A ja bym poprosiła o informację co do sytuacji rodzinnej Pana kandydata …czy jest osobą nienaganna moralnie, czy ma dzieci, bo to ważne dla osób konserwatywnych…

 10. Wczorajsze oświadczenie Prezesa Kaczyńskiego chyba komplikuje start Pana Chrzanowskiego w wyborach samorządowych gdyż zajmuje kierownicze stanowisko w spółce Skarbu Państwa.

 11. Co w takim razie z obecnym ponoć niezależnym radnym Adamem Sadłowskim, który z lokalnego piłkarskiego działacza stał się radnym miejskim, a po kliku latach awansował jednego z prezesów „spółki córki” w Zakładach Azotowych „Kędzierzyn”z gigantyczną pensją, czy on także straci ponad dwadzieścia tysięcy złotych rocznej diety za zasiadanie w Radzie Miasta ?

Skomentuj