Jest firma, która wyremontuje budynek pod hospicjum. Koszt to blisko 6 milionów złotych

0
Tak ma wyglądać hospicjum po remoncie.

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na adaptację byłego budynku przedszkola w Kłodnicy na potrzeby uruchomienia w nim hospicjum. Kompleksowy remont gmachu przy ulicy Szymanowskiego pochłonie blisko 6 milionów złotych.

Temat uruchomienia w Kędzierzynie-Koźlu hospicjum liczy sobie dobrych kilka lat. Wydawało się, że placówka, w której opiekę znajdą osoby w stanie terminalnym powstanie jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, ale tak się nie stało. Wówczas starostwo powiatowe przekazało miastu jeden z budynków byłego kompleksu szpitalnego przy ulicy Judyma. Ekipa prezydenta Tomasza Wantuły nie zdołała jednak rozpocząć budowy, a nowe władze uznały, że hospicjum lepiej będzie ulokować w spokojniejszej okolicy.

Wybór padł na budynek byłego przedszkola przy ulicy Szymanowskiego w Kłodnicy. Po powodzi z 1997 roku został on wyłączony z użytkowania. Na zlecenie urzędu miasta przeprowadzono jednak ekspertyzy, które wykazały, że nadaje się on do adaptacji.

Tak obecnie wygląda budynek przy ulicy Szymanowskiego.

W ubiegłym tygodniu urząd miasta rozstrzygnął przetarg na wykonanie projektu technicznego oraz prac budowlanych, dzięki którym w byłym przedszkolu powstanie hospicjum. W przetargu złożono sześć ofert. Najkorzystniejszą z nich okazała się oferta firmy Invest-Bud z Pokrzywnicy, która swoje prace wyceniła na kwotę 5 milionów 780 tysięcy.

Po przekazaniu placu budowy firma będzie miała 290 dni na zrealizowanie inwestycji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta magistrat podpisze umowę z zewnętrznym podmiotem, który w porozumieniu z urzędem poprowadzi placówkę.

Skomentuj