Jest akt oskarżenia w sprawie plantatora z Cisowej. Krzysztof M. spędzi za kratami co najmniej 3 lata

2

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie–Koźlu skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla – Krzysztofowi M., który w miejscu swojego zamieszkania uprawiał 118 krzewów konopi mogących dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego (marihuany).

W dniu 7 grudnia 2017 r. mężczyzna został zatrzymany, przy czym podczas zatrzymania stawiał czynny opór atakując wykonujących obowiązki służbowe funkcjonariuszy policji.

Krzysztofowi M. zarzuca się prowadzenie nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste, wytworzenie ponad 2 kg środka odurzającego oraz stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy Policji w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej.

W dniu 9 grudnia 2017 r., uwzględniając wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Kędzierzynie–Koźlu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanego na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Opolu

2 KOMENTARZE

  1. Skoro dopiero „Jest akt oskarżenia” to skąd wiadomo że „Krzysztof M. spędzi za kratami co najmniej 3 lata”? KK24 działa szybciej niż wymiar sprawiedliwości, ale to chyba nie Wasze kompetencje żeby od razu gościa skazywać, czyż nie? Wypadałoby napisać że „grożą mu co najmniej 3 lata”.

Skomentuj