Jeśli ją rozpoznajesz, od razu skontaktuj się z policją. To jedna z kobiet, które okradły staruszkę

9

Zapukała do mieszkania seniorki pod pretekstem rozmowy na temat wiary. Kiedy była już w środku, do mieszkania weszła kolejna osoba, która ukradła przechowywane w domu oszczędności. Seniorka straciła 1300 złotych. Publikujemy portret pamięciowy kobiety podejrzewanej o kradzież. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu jej tożsamości, proszone są o kontakt z kędzierzyńsko-kozielskimi policjantami pod numerem tel. 47 863 42 66.

Do drzwi mieszkanki Kędzierzyna-Koźla zapukała młoda kobieta, która pod pretekstem rozmowy na tematy religijne weszła do jej domu. W pewnym momencie nieznajoma poinformowała seniorkę, że się źle czuje i poprosiła o szklankę wody. Następnie powiedziała, że musi wyjść na balkon, by pooddychać świeżym powietrzem. Gdy kobiety wyszły na balkon do mieszkania weszła kolejna osoba. Kiedy właścicielka mieszkania ją zobaczyła wyprosiła nieznajome. Po chwili 86-latka zorientowała się, że została okradziona. Straciła przechowywane w mieszkaniu 1300 zł oszczędności.

Na podstawie opisu pokrzywdzonej, opolscy policjanci sporządzili portret pamięciowy jednej z podejrzewanych. Jest nią kobieta w wieku około 25-30 lat, średniej budowy ciała. Ma około 160 cm wzrostu oraz ciemne blond włosy.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu kobiety proszone są o kontakt z kędzierzyńsko-kozielskimi policjantami pod numerem tel. 47 863 42 66 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Każda informacja może być niezwykle istotna oraz przydatna w prowadzonej przez nas sprawie.

9 KOMENTARZE

  1. Zawsze czytając takie doniesienia zastanawiam się jak to możliwe. Wchodzi do domu seniorki obca osoba, której nigdy nie widziała na oczy i ta obca w minutę znajduje w mieszkaniu w którym nigdy nie była jej całe oszczędności? Seniorzy trzymają oszczędności „całego życia” na stolikach w przedpokojach czy jak?

    • Seniorka właśnie była w trakcie liczenia swoich oszczędności „całego życia”, śliniąc palce, by te lepiej przylegały do powierzchni bank knutów, gdy weszły oszustki i ją okradły. Ot i cała tajemnica (wiary).

  2. Ja bym ją zdecydowanie łączył z kolegą z celi Ryszardem T. vel butapren. Był kiedyś na przepustce.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj