Jesienne warsztaty dla przedszkolaków w „Dziewiętnastce”. Stworzyli dla najmłodszych kreatywną przestrzeń

0

Z okazji Święta Przedszkolaka uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zorganizowali wiele atrakcji. Na cztery dni świetlica szkoły zamieniła się w ”Krainę kreatywnego przedszkolaka”.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 26 uczestniczyły w zajęciach pt. „W jesiennym sadzie” zorganizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19. Dzieci poznały i posmakowały owoców z jesiennych sadów, gościły w klasie 2c, która piosenką i drobnymi upominkami powitała przedszkolaków. Kolejnego dnia szkołę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 24, które swoją przygodę rozpoczęły w „Ogrodowym warzywniaku”.

– Znajomość nazw warzyw przez milusińskich była imponująca. Nasi goście sami przygotowali zdrowe kanapki – umiejętność posługiwania się sztućcami budziła nasz zachwyt. Maluchy zostały zaproszone do klasy 1c, która w muzycznym rytmie powitała uroczych gości, po wspólnym muzykowaniu każdy przedszkolak otrzymał upominek – mówi Bożena Łotecka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

W środę do „Łasuchowa” zawitała grupa z Publicznego Przedszkola nr 26 – „Kaczeńce”, dzieci poznały proces powstawania rogalików i sprawdziły się w roli cukierników. Z Łasuchowa „Kaczeńce” udały się na wizytę do klasy 3c i tam podzieliły się swoimi wrażeniami. Trzecioklasiści obdarowali swoich gości drobnymi upominkami. W czwartkowe przedpołudnie zawitała do szkoły grupa „Żuczków” z przedszkola nr 9. Dzieci wykonały „jesienne duszki” z liści. Maluchy oczarowały nauczycieli szkoły znajomością wielu gatunków drzew. Po zajęciach w świetlicy dzieci odwiedziły klasę 2b. Drugoklasiści sprezentowali maluszkom zakładki do książek. Wszystkie grupy przedszkolne po zajęciach w szkole dzieliły się swoimi wrażeniami z panią dyrektor, która obdarowała gości prezentami.

Nasi uczniowie sprawdzili się w roli gospodarzy. Ich kreatywność i poczucie gościnności, może stanowić wzór dla innych. Czas spędzony z przedszkolakami w naszej szkole był niezwykły, przepełniony wesołością z mnóstwem fantastycznych emocji i atrakcji – dodaje Bożena Łotecka.

Skomentuj