Jerzy Zelnik zaprosił w literacki rejs po Odrze. Kolejna odsłona akcji Płynne Czytanie. ZDJĘCIA

7

Znany aktor, scenarzysta i reżyser pojawił się dziś w Kędzierzynie-Koźlu podczas kolejnej akcji Płynne Czytanie odbywającej się w ramach Targów Książki nad Odrą.

Znany miłośnikom polskiego kina szczególnie z roli Ramzesa XIII w „Faraonie” Jerzego Kawalerowicza aktor, wcielił się w rolę lektora czytając „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Z przystani Szkwał w rejs po Odrze wypłynęły dwie grupy mieszkańców, które mogły nie tylko wysłuchać wybranych utworów poety, ale też porozmawiać ze znanym aktorem o jego pracy i życiu osobistym.

Mecenasem akcji Płynne Czytanie od jej pierwszej edycji jest Grupa Azoty ZAK S.A. W dzisiejszym rejsie wziął udział członek zarządu firmy prof. Bolesław Goranczewski, który deklarował, że ZAK chętnie wspiera inicjatywy kulturalne w regionie. Sama akcja Płynne Czytanie jest dla firmy szczególnie ważna

– Płyniemy po Odrze, bo jako Grupa Azoty chcemy przywrócić jej gospodarcze wykorzystanie, które przez wiele dziesięcioleci zostało zaniechane. Staramy się w obecnej sytuacji wrócić do transportu śródlądowego, uruchamiać regularne rejsy i transportować tą drogą ładunki – opowiadał prof. Goranczewski.

7 KOMENTARZE

 1. ,,Płyniemy po Odrze, bo jako Grupa Azoty chcemy przywrócić jej gospodarcze wykorzystanie…” Kiedy te kłamstwa przestaną płynąć z ust profesorów, polityków to już jest tak nudne jak słynny kanał Odra-Dunaj.
  Rejs, spotkanie, debata, posiedzenie i dalej nic. I nic nie będzie, ot taki sobie rejs stateczkiem w leniwe popołudnie ku uciesze zebranych i to tyle, teraz tak dla przypomnienia kilka ,,wzniosłych” artykułów z KK24 dotyczących Odry i żeglugi, czytajcie i wspominajcie :
  https://kk24.pl/wegiel-i-chemia-na-wode-do-azotow-moze-wrocic-zegluga-rzad-zapowiada-miliardowe-inwestycje/
  https://kk24.pl/innowacje-i-powrot-do-transportu-rzecznego-rozmowa-z-kamilem-bortniczukiem-z-zarzadu-grupy-azoty-zak-s-a/
  A prawda być może jest tutaj (…)
  Pozdrawiam ,,budowniczych szklanych domów”

 2. Szanowna redakcjo dałem link do YT został usunięty, bardzo nie ładna cenzura z waszej strony, ale czego można się spodziewać po KK24.
  Szanowni czytający po słowach ,, a prawda być może jest tutaj” był link do ciekawego filmu na YT pod tytułem:
  ,,Zagubiona autostrada – droga wodna górnej Wisły” .
  KK24 może tym razem będzie lepiej-postarajcie się nie zmieniać sensu komentarzy.

Skomentuj